Yeni Kia Rio Paris’ten önce yüzünü gösterdi

0

Paris Otomobil Fuarı’na 1 aydan az kalmışken, Kia yeni Rio’nun perdelerini kaldırdı.

4. nesli tanıtılan Koreli markanın hatchback modeli, önceki nesillere göre daha büyük boyutlara sahip. Selefine göre 15 mm daha uzun, 5 mm daha geniş olan otomobilin yüksekliği ise 5 mm azaltılmış. Aracın dingil mesafesi de 10 mm uzamış ve 2580 mm’ye ulaşmış.

Kia’nın Kore, Almanya ve California’daki tasarım merkezlerinde tasarlanan yeni Rio, kaplan burun tasarımlı ızgarası, yeni aydınlatma birimleri, uzun kaputu, daha dik ve ince C sütunu ile Kia’nın yeni tasarım felsefesini yansıtıyor.

İçeriye geçtiğimizde ise artan hacim ilk dikkat çeken detay olurken, yeni model ile birlikte Rio’nun daha modern ve ergonomik bir kabine kavuşacağını da görüyoruz. Yeni dokunmatik bilgi ve eğlence ekranı sayesinde konsoldaki tuş miktarı da azalmış. Araçta çeşitli donanım seviyelerine bağlı olarak kumaş döşeme, sunu deri, piyano black ve metalik renk döşemeler de tercih edilebiliyor.

2017-kia-rio-7Aracın güvenlik teknolojisi, bağlantı özellikleri ve motor seçeneklerinin ise 29 Eylül’de Paris Otomobil Fuarı’nda açıklanacağı duyuruldu. Yeni Kia Rio 2016 yılının sonunda Avrupa pazarı için üretilmeye başlanacak.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın