Lamborghini Miura SVJ açık arttırmaya çıktı

0

Lamborghini’nin hikayesini bilenleriniz vardır. Bilmeyenler için kısaca özet geçmek gerekirse; Lamborghini, zamanın önemli traktör üreticilerinden olan Ferrucio Lamborghini’nin, Ferrari’nin sahibi Enzo Ferrari ile yaşadığı anlaşmazlık sonucu kendini kanıtlamak için yarattığı bir markadır.

lamborghini-miura-svj (2)

Lamborghini’nin spor otomobil markası olarak ilk ürettiği model olan 350 GTV; o zamanlar, günümüzde hâlâ Lamborghini’nin merkezi olan, Sant’Agata fabrikası tamamlanmadığı için Cento’da yer alan traktör fabrikasında tasarlanıp üretilmiştir. İtalyan üreticinin 350 GTV modelini tanıtmasından üç yıl sonra da markanın ilk “ortadan motorlu” modeli olan Miura gün ışığına çıktı.

lamborghini-miura-svj (3)

1966 ve 1973 yılları arasında Sant’Agata fabrikasında tam 764 adet ortadan motorlu Miura üretildi. Haber değeri taşıyan modelimiz ise 764 adetlik seri içerisinde sadece 5 adet üretilen Miura SVJ özel versiyonu. Miura sahipleri arasında bile oldukça özel bir yere sahip olan Miura SVJ, RM Açık Arttırma şirketi tarafından müzayedeye çıkartıldı. Şirket, yürür haldeki Miura SVJ’ler içerisinde en iyi duruma sahip olduğunu iddia ettiği otomobil için 2 milyon ile 2.6 milyon Dolar arasında bir gelir hedefliyor.

lamborghini-miura-svj (1)

5 ileri manuel şanzımanın eşlik ettiği 3.929 cc hacminde V12 motora sahip olan Miura SVJ 385 bg güç üretme imkanı sunuyor. Bakalım bu özel otomobilin yeni sahibi kim olacak? RM Açık Arttırma’nın ilgili sayfasına bu link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Yazar hakkında

Bir Cevap Yazın