Lamborghini Urus’un üretimi için herşey hazır

0

Lamborghini, yakında ortaya çıkacak olan SUV modeli Urus’un üretim tesisini elden geçirdi.

Geçtiğimiz sene yaptığı satışlar ile rekor kıran İtalyan firmanın üretimi gerçekleştireceği tesisin alanını 80.000’den 160.000 metrekareye çıkarılmış. 18 ay boyunca süren bu çalışma boyunca fabrikadaki üretimin ise tam kapasiteyle devam ettiği gelen bilgiler arasında.

Huracan ve Aventador’dan sonra üçüncü Lamborghini modeli olacak olan Urus ile birlikte şirket toplam model üretim adedini de iki katına çıkararak 7.000 seviyesine ulaşma hedefinde. Müşterilere teslim edilmeden önce on üç farklı yüzeye sahip yeni bir pist üzerinde test edilecek olan ilk Urus’lar ise 2018 yılının ortalarında sahiplerine kavuşacak.

Industry 4.0 veya Manifattura Lamborghini olarak adlandırılan yeni tesis için İtalyan marka, yeni montaj hattının işçilerin Urus’u bir araya getirmesine yardımcı olması için geliştirilmiş son teknoloji üretim elemanları ile donatıldığını belirtti. Aracın üretimi ise ‘işçilik’, ‘yetkinlik ve uzmanlık’, ‘üretim süreci’ ve ‘ergonomi ve güvenlik’ olmak üzere dört farklı ilkede toplanmış.

Urus, 4 Aralık’ta piyasaya çıktığında eğer LM002 modelini de sayarsak markanın tarihindeki ikinci SUV’u olacak. Yeni SUV modeli konusunda oldukça iddialı olan marka Urus ile Nürburgring rekorunu da eline geçirmek istiyor. Lamborghini, rekor kırması beklenen modelinde Volkswagen Grubu’nun yaklaşık 650 beygir güç sunan 4.0 litrelik V8 motoruna görev verecek.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın