Leon Cupra ST 4Drive Sibirya kurtlarına karşı

0

Seat, Leon Cupra modelinin dört tekerlekten çekiş sistemine sahip versiyonunu tanıtmak için ilginç bir yola başvurdu. Şimdiye kadar otomobiller farklı çeşit araçlarla karşılaştırılmışlardı, ancak bu sefer durum biraz daha farklı.

Finlandiya’nın kuzeyinde yer alan Lapland bölgesinde çekilen reklam filminde, Seat Leon Cupra ST modeline altı adet Sibirya kurdu eşlik etti. Cupra ST 4Drive’ın kardaki hünerlerinin sergilendiği bu kısa reklam filmi büyük ilgi topladı. Yapılan bu etkinlik sırasında Cupra’nın direksiyonunun başında ünlü İspanyol pilot Jordi Gene vardı.

Reklam filminde gördüğümüz Leon Cupra ST 4Drive, stationwagon bir karosere sahip. Diğer Cupra modellerindeki gibi performans odaklı olan otomobil, geniş bagaj hacmiyle hızlı aile babalarının da dikkatini çekebilir.

Araçta, diğer Cupra modellerinden tanıdığımız 2.0 litrelik turboşarjlı motor 300 beygir güce ve 380 Nm torka sahip. 0’dan 100 km/s hızlanmasını 4.9 saniyede tamamlayan otomobilin son hızı ise 250 km/s ile sınırlandırılmış.

Sibirya kurtlarının özelliklerine geçecek olursak, çok sevimli görünmelerinin yanı sıra olağan üstü ağırlık çekme özelliklerine sahip bu köpekler, kendi ağırlıkları kadar yükü rahatlıkla çekebilme yetisine sahip. -50 derece sıcaklıklara kadar dayanabilen bu köpekler, bir günde 130 km yol alabilirler. Dünya’nın en hızlı köpekleri arasında yer alan bu köpeklerin son hızı ise Cupra’ya oranla oldukaça mütavazi, 40 km/s.

Tabi ki eğlence amaçlı yapılan bu tanıtım filminde gerçek bir kazanan çıkmadı. Seat Leon Cupra ST 4Drive’ın buzdaki yeteneklerini gördüğümüz klip, Sibirya köpeklerinin katılımıyla eğlenceli bir hal almış.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın