Lexus LF-1 SUV konsepti Detroit’te tanıtılacak

0

Lexus, amiral gemisi konsept SUV modeli LF-1’in teaser görüntüsünü yayınladı. Paylaşılan görsel, Detroit Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkacak olan modelin ilk ipuçlarını içinde barındırıyor.

Güney Kaliforniya’daki CALTY tasarım stüdyosu tarafından tasarlanan model, marka tarafından ‘sınırları olmayan bir crossover’ olarak lanse edilirken Lexus’un yeni tasarım felsefesine sahip olacak.

Yeni konsept modelleri hakkında açıklama yapan şirket, ‘‘Lexus, yeni nesil lüks crossover araçlarına ışık tutan çarpıcı bir konsept ortaya koyacak. Güney Kaliforniya’daki CALTY tasarım stüdyosu tarafından düzenlenen Lexus LF-1 Limitless, lüks sınırlarını yeniden tanımlayan bir amiral gemisi crossover modelidir.’’ ifadelerini kullandı.

Paylaşılan görsele dönecek olursak, konsept modelin arka bölümü gözler önüne serilirken boydan boya uzanan LED stop lambaları dikkatimizi çeken ilk detay oluyor. İnce formlu stop lambaları yan tarafta ise arka çamurluğa kadar uzanarak aracın omuz çizgisiyle birleşiyor. Marka logosunun da mavi ışık ile aydınlatıldığını gördüğümüz aracın ön koltuk başlıklarında ise renkli ekranlara yer verilmiş. Tavana entegre spoylerin üzerinde kullanılan kırmızı LED’lerin ise oldukça şık durduğunu söylemeliyiz. Bu kısıtlı görselde bile oldukça albenili bir tasarıma sahip olduğu görülen konsept modelin eğimli tavan çizgisi, LF-1’in coupe formlu bir SUV model olacağını gösteriyor. Coupe formlu SUV modellerin sayısının giderek arttığı bu dönemde Lexus’da LF-1 ile lüks SUV yarışına katılmak istiyor gibi görünüyor.

LF-1  ile ilgili henüz fazla bir ayrıntı bilmiyoruz ancak konsept modelin Detroit’te düzenlenecek olan Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı ile gün yüzüne çıkmasıyla araç hakkında detaylı bilgiye sahip olacağız.LF1_Limitless_Calty_Detroit_Teaser_01

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın