Ludacris, ikinci favori otomobilini açıkladı

0

Popüler rap şarkılarıyla ve Fast and Furious filmindeki aktörlüğüyle yakından tanıdığımız sanatçı Ludacris, ikinci favori otomobilinin filosunda yer alan beyaz renkli bir Alpina B7 olduğunu açıkladı.

Peki Ludacris’in en sevdiği otomobili hangisi diye sorarsanız, 1993 Acura Legend olarak cevaplayabiliriz. Çünkü bu Ludacris’in ilk otomobillerinden birisiymiş ve kendisi bu otomobili restore edilmiş haliyle kullanmaya devam ediyor.

bmw-alpina-b7Alpina B7 bilindiği gibi BMW 7 Serisi üzerine yapılan çeşitli modifiyelerle oluşturulmuş bir otomobil. Ludacris de genellikle 4 kapılı sedan otomobilleri beğendiğini, konfor ve bol donanım gibi özellikleri daha çok aradığını belirtiyor. Fakat Alpina B7’nin hem konforlu, hem oldukça lüks hem de çok hızlı olduğunu görünce düşünmeden satın aldığını söylüyor.

Çünkü Alpina B7’de BMW 7 Serisi’nin tüm konforunun yanı sıra 540 beygir güç ve 730 Nm tork üreten bir motor bulunuyor. Bu motor ile araç 0-100 km/s hızlanmasını yalnızca 4.5 saniyede tamamlarken maksimum olarak 312 km/s hıza ulaşabiliyor. Ludacris bu otomobilinin beyaz renkli olmasını ise filosundaki diğer araçlarla uyumlu olmasına bağlıyor.

Yazar hakkında

Mertcan Aytar

En büyük hobisi otomobiller olan bir makine mühendisliği öğrencisi

Bir Cevap Yazın