Makyajlı 2014 Volkswagen Polo kendini gösterdi

0

Volkswagen, Mart 2014’te Cenevre Otomobil Fuarı’nda resmen tanıtacağı makyajlı Polo’yu görücüye çıkarttı.

VW-Polo-facelift-18

Dış tasarımda çok bir değişiklik yapılmayan Polo’da ön yüzde, farlar aynı kalırken, üst donanımlara LED far seçeneği eklenmiş. Tamponun elden geçirildiği farkedilirken, ön ızgaraların sayısı arttırılmış.

Autodesk VRED Professional 2014

Arka tarafta da tampona ufak rötüşların yapıldığı dikkati çekerken, stopların iç kısmı artık daha farklı şekilde yanıyor.

VW-Polo-facelift-6

İç mekana geçtiğimizde yeni direksiyon simidi ve ön konsol tasarımına kavuşan makyajlı Polo’nun içi büyük abisi Golf’e oldukça benzetilmiş. Yine abisi Golf’teki çarpışma sonrası otomatik frenleme sistemi standart olarak gelecekken, Front Assist ve Şehiriçi Acil Fren Sistemi ve Adaptif Cruise Control opsiyonel olarak satın alınabilecek.

Makyajlanan Polo’da Sport Select adı verilen iki farklı sertlik sunabilecek olan süspansiyon sistemi de opsiyon listesine eklenirken yenilenen elektro-mekanik direksiyon sisteminin verimliliği arttıracağı ve daha iyi bir kontrol imkanı sunacağı belirtiliyor.

Volkswagen, Polo için yeni Euro6 normlarına uyumlu motorlarını da tanıttı. Yüzde 21’e kadar daha ekonomik olduğu belirtilen bu motorlardan dizel olanlarına baktığımızda 1.2 ve 1.6 TDI motorların yerine geçmesi beklenen 3 silindirli 1.4 litre hacmindeki 75 bg, 90 ve 105 beygir güç seçeneklerine sahip olacak 3 dizel motor karşımıza çıkıyor. 75 beygirlik 210 Nm torka sahip motorun Polo Bluemotion’da yer alacağı belirtilmekte.

Benzinli motorlar tarafında yeni 1.0 litre hacimli 60 ve 75 beygir gücünde iki motor, 3 silindirli 1.2 TSI motorlar (90 ve 110 bg), ACT teknolojisine sahip 1.4 TSI 150 beygirlik bir motor ve GTI’da yer alacak olan 12 beygir güçlenen 1.4 TSI 192 beygir gücündeki motor olacak.

Motor seçeneğine göre 5 ileri ya da 6 ileri düz vites ile eşleşecek olan motorlarda otomatik vites opsiyonu olarak yine 7 ileri çift kavramalı DSG şanzıman ile sunulacak.

Makyajlı 2014 Volkswagen Polo’nun Mart ayındaki Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılmasının hemen ardından bahar aylarında Avrupa’da satışa sunulacağı belirtiliyor.

Video

Galeri

Yazar hakkında

Cem Şahin

Bir Cevap Yazın