Makyajlı 2017 Mazda 3 bugün Japonya’da müşterilerle buluşuyor

0

Japonya’da Mazda Axela ismiyle bilinen Mazda 3, yapılan yeniliklerle beraber bugün ülkesinde satışa çıkıyor.

Araç görsel olarak birkaç küçük değişiklikle birlikte görücüye çıktı. Ön tarafta yenilenen farlar ve değişen ızgara tasarımı en dikkat çekici detaylar olurken, arka tarafa geçtiğimizde ise yeni bir tampon bizi karşılıyor.

İç mekanda, yenilenen baş üstü gösterge paneli renkli göstergelere kavuşmuş. Yapılan yenileme operasyonunda direksiyonun da elden geçirildiğini görüyoruz. Elektrikli park freni de gelen başka bir yenilik olarak göze çarpıyor.

2017M3_CUT034B_GER_HIGH_Interior_FRONT_DRIVER_lowres

Mazda’daki asıl değişiklikler ise gelişen teknolojileri. 2017 Mazda 3 ile birlikte Mazda’nın geliştirdiği G-Vectoring Control System teknolojisi de duyuruldu. 2017 Mazda 3’te yer alacak olan bu sistem, her bir teker üzerindeki yükü en aza indirmek için torku ayarlıyor ve dağıtıyor. Bu sayede otomobilin daha iyi bir yol tutuşa sahip olması amaçlanmış. Mazda’nın açıklamalarına göre dizel motorlu modellerde ise gaz pedalının tepkisi iyileştirilirken Natural Sound Frequency Control teknolojisi ile dizel motorların yaptığı titreşimin en aza indirilmesi sağlanmış.

2017M3_CUT04_MME_GER_HIGH_2CAR_PE_MACHINE_GREY_SOUL_RED_lowres

Güvenlik konusunda ise hali hazırdaki SCBS sistemi güncellenerek yaya algılama desteğine kavuşmuş. Ayrıca yenilenen farlar da adaptif led farlarla birlikte sunulacak.

Bu yılın sonlarına doğru Avrupa’da da satışa sunulacak olan makyajlı modelin motor yelpazesinde ise, 3 SKYACTIV-G benzinli motor, 2 de SKYACTIV-D dizel motor var. 1.5 litrelik benzinli motor 100 beygir güce sahipken , 2.0 litrelik motorlar 120 ve 165 beygire sahip. 1.5 ve 2.2 litrelik dizel motorlar ise sırasıyla 105 ve 150 beygir gücündeler. Tüm motorlar 6 ileri SKYACTIV-MT manual ve SKYACTIV-Drive otomatik şanzımanlarla müşteriye sunulacak.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın