Makyajlı Dacia Duster’ın Türkiye fiyatı belli oldu!

0

Daha önce detaylarını paylaştığımız makyajlanan 2014 Dacia Duster’ın Türkiye satış fiyatı belli oldu.

Yeni Duster’ın yeniliklerini tekrardan hatırlayacak olursak:

Yeni Dacia Duster’ın ön yüzü, her yol koşuluna uygun bir otomobil olduğunu vurgulayacak biçimde iyileştirildi. Yeniden tasarlanan ızgaranın artık yeni bir hava giriş kanalı ve gündüz farlarına sahip çift optikli farları var. Aracın iç mekânı da yeni ön panel ile birlikte yeniden tasarlandı.

dacia_duster_ön

Yeni Dacia Duster’da elektronik denge programı (ESP) ve dört hava yastığı, Eco mode, gündüz farları, vites değiştirme göstergesi standart olarak sunuluyor. Buna ek olarak Dacia MEDIA NAV, hız ayar ve sınırlayıcı ve arka park sensörleri de opsiyon olarak müşterinin beğenisine sunulmuş durumda.

dacia_duster_10

Yeni Dacia Duster, 1.5 dCi motorun iki versiyonu ile sunuluyor: 90 bg ve 110 bg. Ayrıca, 1.6 16V 105 bg motorun benzinli ve LPG’li versiyonları da Türkiye pazarında satışa sunuluyor. Yeni Duster’da sunulan Eco mode sayesinde sürücülere yakıt tüketimlerini azaltmada yardımcı oluyor ve sürüş tarzına ve yol koşullarına bağlı olarak CO2 emisyonları %10’a kadar azaltılabiliyor. Akustik performans konusunda da iyileştirilen Dacia Duster’da araç içerisindeki gürültü seviyesi yarı yarıya azaltıldığı belirtiliyor.

Yeni Duster Ambiance ve Lauréate olmak üzere iki farklı versiyon ile Türkiye’de bugün itibariyle 36.600 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

Yazar hakkında

Bir Cevap Yazın