Mansory’den heyecan verici Huracan dokunuşu

Projeleri ile genelde üst düzey otomobiller üzerine yoğunlaşan modifiye firması Mansory, Lamborghini’nin yeni sporcusu Huracan’ı kendine göre yorumlayan ilk modifiye firmalarından birisi oldu.

Mansory’nin Huracan’a kattıklarına baktığımızda; dış mekanda ilk etapta tamponları da içine alan geniş ve agresif karbonfiber gövde kiti dikkat çekiyor. Daha büyük jantlarla kombine edilen bu gövde kiti Huracan’ın doğuştan gelen hırçınlığını bir adım ileriye taşımış. Tamamen karbonfiberden imal edilmiş marşpiyeller, ön-arka tamponlar, arka difüzör ve rüzgarlık sayesinde hem daha etkili bir yere basma kuvveti hem de ciddi bir ağırlık tasarrufu elde edilmiş durumda. Hafif yapılarıyla ağırlık tasarrufuna katkı sağlayan jant takımı da önlerde 9.0x20in, arkada ise 12.5x21in boyutunda tercih edilmiş. Bu jantları sarma görevi ise 245/30s ve 325/25s boyutundaki lastiklere ait.

Mansory’nin teknik anlamda yaptığı; turbo kiti, yüksek performanslı egzoz manifoldu ve son susturucu, yeni yakıt basınç kontrol sistemi, yeni yakıt enjektörleri ve elden geçirilmiş motor & şanzıman yönetim sistemleri gibi güncellemeler sayesinde Huracan’ın standart olarak ürettiği 602 bg güç değeri 838 bg değerine yükseltilmiş. Söz konusu işlemlerden nasibini alan maksimum tork değeri de 560 Nm’den 780 Nm’e ulaşarak oldukça etkileyici bir değere imza atıyor. Mansory’nin elde ettiği bu değerlerin ardından Huracan’ın 0-100 km/s hızlanması 2.9 saniyeye inerken maksimum hızı da 330 km/s’e yükseltilmiş.

İç mekana geçtiğimizde ise oldukça esnek ve dayanıklı olduğu belirtilen özel deri döşemeler, yeni bir direksiyon simidi, alüminyum pedal takımı ve bolca karbonfiber süslemenin Mansory Huracan’ın içinde yerini aldığını görüyoruz. Mansory, bu dokunuşlarla oldukça etkileyici hale getirdiği Huracan’ı Cenevre Otomobil Fuarı’nda yer alacak olan standında beğeniye sunacak.

İlginizi Çekebilir Posts

Next Post

Bir Cevap Yazın