Mazda, CX-5 üretimi yapan fabrikalarına bir yenisini daha ekledi

0

CX-5, Mazda’nın Hiroşima’daki fabrikasına ek olarak bundan böyle Hofu’daki fabrikada da üretilecek.

Kasım ayında başlayacak olan üretim, artan SUV taleplerini karşılama konusunda markaya yardımcı olacak. Böylelikle şirketin yıllık satışlarını 1.65 milyon aracın üzerine çıkarma hedefinde bu fabrika önemli bir rol oynayacak.

Markanın global üretiminden sorumlu yetkilisi Masatoshi Maruyama ‘’CX-4’te olduğu gibi, Hofu fabrikasında CX-5’in de üretimine başlamamız, tesisler ve modeller arasında daha fazla esneklik sağlayan bir üretim çerçevesi inşa etme planımızın bir parçası. Müşterilere istediği crossover araçlarını mümkün olan en kısa sürede ulaştırmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız.’’ ifadelerini kullandı.

Şubat ayında Japonya’da tanıtılan yeni CX-5, beklentilerin çok üzerinde bir rakam olan 16.639 adetlik satış rakamına ulaştı.

Japonya’da yaklaşık 21.300 dolardan alıcı bulan yeni CX-5’in giriş versiyonunda 2.0 litrelik bir motor bulunurken, araç bu motordan üretilen gücü ön tekerleklere iletiyor. CX-5’in en üst modelinde ise dört tekerlekten çekiş sistemi standart olarak sunuluyor.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın