McLaren 570LT ortaya çıkmaya başladı

0

McLaren, 28 Haziran’da internet üzerinden tanıtımı yapılacak olan 570LT ismini alması beklenen modelinin ipuçlarını paylaşmaya devam ediyor. Süper otomobilin resmi tanıtımı ise önümüzdeki ay düzenlenecek olan Goodwood Hız Festivali’nde yapılacak. Bu tarihe kadar otomobilseverlerin merakını en üst düzeye çıkarmak isteyen marka yeni modelin teaser fotoğraflarına bir yenisini daha ekledi.

Daha önce yeni modelin stop lambalarını ve arka difüzörünü ortaya koyan bir görsel yayınlayan marka şimdi de motor kapağını ve çift egzoz çıkışını gözler önüne seren bir fotoğaf paylaştı. Paylaşılan teaser görseli yeni modelin arka bölümünün 675LTveya 720S gibi modellerden farklı olacağını da ortaya koymuş oldu.

McLaren-570GT-McLaren’in Track22 planları kapsamında açıklanan bu yeni model, 12 Temmuz Perşembe günü ilk kez Goodwood Hill Climb’de yüzünü gösterecek. Yeni model, daha fazla güce sahip olmasının yanı sıra çok daha düşük ağırlık, daha verimli bir aerodinamik ve sürücü odaklı yapısıyla öne çıkacak.

Senna modeli gibi sınırlı sayıda üretilecek olan 570LT ayrıca en seçkin Sport Series modeli olacak. Daha önce paylaşılan videoda ‘the edge is calling’ sloganıyla vurgulanan modelin ‘sınırları’ zorlayacağını şimdiden söyleyebiliriz.

Henüz model ismi onaylanmayan aracın sahip olduğu güç çıkışına göre ismi 585LT veya 595LT’ye dönüşebilir. Tüm bunlar için bekleyip göreceğiz.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın