McLaren F1’i 2018’de yeniden yollarda görebiliriz

0

McLaren yeni F1 modeliyle karşımıza çıkabilir. Gelen bilgilere göre, McLaren modelin hazırlıklarına çoktan başlamış ve araç için 2.6 milyon dolarlık bir fiyat bile belirlemiş.

Sınırlı sayıda üretilmesi planlandığı öğrenilen aracın eski F1 gibi çok güçlü bir motora ve yine 3 koltuklu ikonik bir oturma düzenine sahip olması bekleniyor.

2016-McLarenF1-14

’92 – ’99 McLaren F1

Aracın diğer süper arabalar gibi performans vermesinin yanı sıra, lüks eklentilerin de arabaya değer katması bekleniyor.

McLaren’den sızan bilgilere göre, aracın tek koltuğun önde olduğu 3 koltuklu oturma düzeninin arabaya birçok katkısının olduğu vurgulanıyor. Bu 3 koltuklu düzen sayesinde aracın hızı ve stili bir arada sunduğu belirtiliyor. Ayrıca yeni F1’in McLaren’in şimdiye kadar yaptığı en şık ve zarif yol arabası olduğu iddia ediliyor.

Yeni F1 gücünü McLaren’in başlıca motoru olan 3.8 litrelik çift turboya sahip motordan alması bekleniyor. Bunun dışında, araçta P1’den farklı olarak motoru destekleyen elektrikli bir ünitenin olması beklenmiyor. Otomobilin, bu sayede 700 beygirin tamamını kendi motorundan elde etmesi planlanırken, 320 km hıza ise kolayca ulaşması bekleniyor.

Araçta kullanılacak olan Proaktif Şasi Kontrol Sistemi’nin, spor ve sert kullanım yerine, mümkün olan en fazla konforu sunması muhtemel. Ayrıca, merkezi sürüş pozisyonunu sağlamak için, aracın yekpare karbonfiber ve elyaftan yapılan gövdesi yeniden tasarlanacak.

McLaren tarafından BP23 kod adlı modelin üretim adedi de tıpkı önceki F1 modeli gibi 64 ile sınırlandırabilir. Yeni F1’in 2018’de tanıtılması bekleniyor.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın