Mercedes-Benz, kompakt modellere yenilerini ekliyor

0

Mercedes-Benz, geçen hafta tanıtılan yeni A-Serisi’nin sadece başlangıç olduğunu söyledi. En az yedi modelin daha tanıtılacağının haberini de verdiler.

Mercedes’in baş tasarımcısı Gorden Wagener, Hollanda’da A-Serisi’nin tanıtımında Avusturyalı gazetecilere verdiği röportajda şunları söyledi:

“Mercedes-Benz A-Serisi ile aynı platformu taşıyan yeni modeller gelecek ve bunların en az sekiz tane olacağını temin edebilirim.”. Wagener bunlara ek olarak, gelecek olan tüm modellerin piyasaya damga vuracağını da ekledi.

Peki bu söylenenlere göre ne gibi modeller beklemeliyiz? Hali hazırda A-Serisi hatchback tanıtılmışken, aynı platformda önden çekişli Sedan bir modelin geleceğini de biliyoruz.

GLA SUV, CLA 4 kapılı coupe ve B serisinin yeni jenerasyonları da gelişim aşamasında, ayrıca bunlara ek olarak GLB modelini sayabiliriz. GLB modelini GLA’nın daha pratik versiyonu olmasını bekliyoruz.

Şu ana kadar altı model saydık. 7. model ise yine aynı platformun kullanıldığı CLA Shooting Brake’in yeni versiyonu olabilir. Bununla birlikte CLA’nın üst segmenti CLS ailesinde Shooting Brake modeli tutulmayınca kaldırılmıştı. CLA Shooting Brake’de bu kaderi paylaşır mı onu da ileride göreceğiz. İhtimaller arasındaki bir diğer araç ise A-Serisi Coupe olabilir.

Tüm senaryolar olası gözüküyor ancak Mercedes-Benz’in hangilerinin üretimine onay vereceğini zaman içerisinde göreceğiz.

 

Yazar hakkında

Bir Cevap Yazın