Mercedes-Benz yeni E-Serisinin teknolojilerini tanıttı

0

Mercedes-Benz, E-Serisinde kullandıkları ileri teknoloji güvenlik sistemlerini, hazırlanan video ile kamuoyuna duyurdu.

E-Serisi ile beraber gelen Car-to-X adı verilen, otomobilin diğer araçlar ve yayaları fark ederek gerektiği anda fren yapan veya sürücünün reflekslerine katkıda bulunan sistemin yanında,  yarı otomatik pilot sistemi de tanıtılan teknolojiler arasında. Bu teknolojilerle birlikte Mercedes-Benz, E-Serisi’nin müşterilerine sağlayabileceği konfor ve güvenlik sistemlerinin detaylarını bu video ile gözler önüne seriyor.

Yandan çarpmaları önceden tespit ederek, gerekli önlemleri alan PRE-SAFE Impulse Side sistemine sahip olan araçta ayrıca PRE-SAFE Sound teknolojisi de bulunuyor. Bu sistem ile birlikte kaza öncesinde hoparlörlerden verilen sesler yardımıyla, kaza sırasında oluşabilecek işitme kayıplarını da en az indirmek amaçlanmış.

Kullandığı diğer güvenlik teknolojileri ile beraber oto-pilot sisteminde de Tesla’nın bir adım önüne geçen Alman üretici, yolcularına en üst düzeyde güvenlik sunma amacında.

Gelişen teknoloji ile birlikte, E-Serisinin rakiplerinden daha yeni bir otomobil olması, onu kullandığı bu özelliklerle beraber bir adım öne çıkarıyor. Bakalım, BMW ve Audi’nin buna cevabı ne olacak.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın