Mitsubishi, şirketin 3 yıllık yeni planını açıkladı

0

Mitsubishi,  ‘Drive for Growth’ adı verilen yeni model araştırma ve geliştirme konusundaki yatırım planlarını ortaya koydu.

3 yılı kapsayan bu strateji planı ile Mitsubishi yıllık satış ve gelirleri %30 oranında arttırmayı hedefliyor. Şirket bu hedefleri gerçekleştirirse 2020 yılına kadar 1.3 milyon araç satacak ve bu satışlardan yaklaşık olarak 22.1 milyar dolar gelir edilmesi bekleniyor. Tüm bu hedeflerin gerçekleştirilebilmesi için Japon firma araştırma ve geliştirme alanlarına 5.3 milyardan fazla yatırım yapacak.

Mitsubishi, bu süre zarfında Dünya genelinde aralarında Eclipse Cross ve XPANDER modellerinin de olacağı 11 yeni aracı satışa çıkaracak. Tanıtılacak olan araçların 6 tanesi tamamen yeni model olacak ve her yıl 2 farklı model piyasaya sürülecek.Mitsubishi-Eclipse-Sport-25Japon marka 2020 yılı içinde ise elektrikli bir küçük otomobil tanıtmayı planlıyor. Bu stratejik plan doğrultusunda Mitsubishi, Dünya genelinde en çok satılan 5 modelinin toplam satışların %70’ini oluşturmasını bekliyor.

Ortaya çıkarılacak yeni modellerin dışında Japon otomobil üreticisi ABD, Çin ve Japonya’daki pazarını da genişletmek istiyor. Şirket, 2019 yılında ABD’de toplamda 130.000 araç satmak adına bayi sayısını da arttıracak.

Mitsubishi Motors CEO’su Osamu Masuko yaptığı açıklamada, ‘‘Öncelikli olarak şirkete olan güveni yeniden inşa edeceğiz, başarılı bir şekilde yeni araçlar piyasaya süreceğiz ve finansal olarak V-şekilli bir iyileşmeyi başaracağız. Bunlar, artan sermaye harcamaları ve ürün geliştirme harcamalarını içeren gelecekteki sürdürülebilir büyümemizin temelleri olacak.’’ diye konuştu.

 

 

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın