Nissan Terra resmi olarak tanıtıldı

0

Nissan, en sonunda Navara temelli SUV’u Terra’nın üzerindeki örtüleri kaldırdı. Ayrıntıları bilgileri ve görselleri Nisan ayında paylaşılacak olan modelin 25 Nisan’da kapılarını açacak olan Pekin Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkması bekleniyor. Yeni model, Nissan Pathfinder’ı yerini alacak.

Japon üretici, şimdilik yeni modelinin birkaç fotoğrafını paylaşmakla yetindi. Daha önce görüntüleri sızdırılan SUV, markanın pick-up modeli Navara ile aynı yüzü taşıyor. İlk olarak Çin pazarında ilkbaharda satışa sunulacak olan model daha sonra ise diğer Asya ülkelerindeki yerini alacak. Nissan’ın ‘M.O.V.E. to 2022’ planlarının bir parçası olan model, markanın orta dönem planları arasında önemli bir yer teşkil ediyor.2019-nissan-terra-4Motor seçeneklerinde Navara ile benzer ünitelerin kullanılmasını beklediğimiz SUV modelde 2.3 litrelik turbo destekli dizel motorun da görev yapacağı söyleniyor. Yapılan bir diğer iddiaya göre yeni modelde 185 beygir güç üreten 2.5 litrelik benzinli motor da yer alacak.

Teknolojik olarak da yeniliklerin yer alacağı modelin üst versiyonlarında Navara’da da kullanılan gelişmiş bilgi-eğlence sisteminin yanı sıra çift bölgeli klima, çok fonksiyonlu direksiyon simidi, deri ve alüminyum döşemelere yer verilecek.

Nissan’ın ortak markası Renault Alaskan ve Mercedes-Benz X-Serisi ile altyapısını paylaşan Navara, başarılı bir model olduğunu daha önce kanıtlamıştı. Nissan bu başarılı platformu şimdi de Terra’da kullanarak yüksek satış rakamları elde etmeyi planlıyor.

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın