Nissan, Tokyo Otomobil Fuarı’na bir konsept daha getiriyor

0

Nissan, Tokyo Otomobil Fuarı’nda tanıtacağı yepyeni bir konsept modelin teaser videosunu yayınladı.

Marka, araç hakkında ayrıntı vermekten çekinirken paylaşılan videoda konsept modelin Nissan Intelligent Mobility’nin geleceğini temsil ettiği ima edildi.

Videoda yer alan modelin oldukça keskin bir ön yüze sahip olan bir crossover olduğu görülüyor. Kısa bir kaputa sahip olan modelin eğimli ön camı aracın tavanıyla oldukça uyumlu bir çizgiye sahip. Araçta dikkat çeken diğer bir nokta da kaputtan başlayarak tavana kadar devam eden mavi aydınlatma elemanı. Bu ışıklandırmanın, araca şık bir hava kattığını söylemek lazım. Aracın arka bölümü hakkında ise yorum yapmak oldukça zor, eğimli arka cam çizgisini takip eden keskin hatlı bagaj bölümü herhangi bir stop lambası ile aydınlatılmamış.

Nissan, konsept model hakkında sessizliğin korurken teaser görüntüsünde yer alan ‘otonom sürüş önerilir’ yazısı dikkatlerden kaçmadı. Videode yer alan bu ayrıntı ile birlikte konsept modelin çeşitli otonom sürüş teknolojilerine sahip olacağını söyleyebiliriz.

Bu yılın başlarında Nissan’ın elektrikli bir crossover üzerinde çalışmalar yaptığı öğrenilmişti. Paylaşılan teaser videosunda yer alan aracın bahsedilen elektrikli crossover model olup olmadığı ise henüz bilinmiyor. Bu durum ancak Tokyo Otomobil Fuarı’nda netlik kazanacak.

Japon firma, Tokyo’da bu gizemli crossover konseti dışında aralarında Nissan Leaf Nismo’nun da bulunduğu çeşitli konsept otomobiller sergilemeyi planlıyor.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın