Nürburgring rekortmeni Lamborghini Aventador SVJ’den ilk teaser

0

Lamborghini, üstün performanslı Aventador SVJ modelinin ilk resmi teaser görselini aracın 23 Ağustos’ta Pebble Beach’te yapılacak olan tanıtımı öncesinde paylaştı.

Süper otomobilinin yeni versiyonunun gelişim aşamasını beklenmedik bir şekilde daha önce kamuflajlı olarak bizlerle paylaşan İtalyan üretici, aracın prototipinin test görüntülerini yayınlayarak herkesi şaşırtmıştı. Yeni teaser görüntüsü ile SVJ modelini, çok küçük bir kısmı da olsa ilk kez kamuflajsız olarak görme fırsatı yakaladık.

Paylaşılan görsel, Lamborghini amblemini ve kaputta yer alan iki adet hava girişini gözler önüne seriyor. Kamuflajlı fotoğraflarda gözümüze çarpmayan agresif çizgilerle çevrelenmiş olan bu hava girişleri, Aventador SVJ’nin Lamborghini Aktif Aerodinamik teknolojisinin de bir parçasını oluşturuyor. Ayrıca yapılan paylaşım ile birlikte aracın lansman renginin de parlak yeşil olacağını öğrenmiş olduk.

Diğer tüm Aventador modellerinde olduğu gibi SVJ de 6.5 litrelik atmosferik V12 motor ile donatılmış. Aynı motoru kullanmalarına rağmen Lamborghini mühendisleri bu üniteden 8.500 devirde 770 beygir güç elde etmeyi başarmış. SVJ’nin de markanın ISR tek kavramalı şanzımanını kullanmaya devam edeceği belirtilirken gücünü dört tekere birden iletebilecek.

Gazetecilerin ilk görüşleri, aracın ön bölümdeki yüksek yere basma kuvveti sayesinde SVJ’nin önceki Lamborghini modellerinden daha iyi olduğu yönünde olurken yeni versiyon genel anlamda oldukça olumlu tepkiler aldı. Lamborghini Aventador SVJ’nin geliştirilmiş dengesinin Nürburgring’de yeni seri üretim otomobil rekorunu ele geçirmesine de katkıda bulunduğunu söyleyebiliriz.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın