Paul Walker’ın babası Porsche’ye dava açtı

0

Paul Walker’ın babası Paul William Walker Porsche’ye dava açtı. Davanın konusu ise Porsche’nin Carrera GT otomobilinde bazı güvenlik donanımlarının eksikliği idi. Daha önce benzer bir davayı Paul Walker’ın kızı yani Paul William Walker’ın torunu Meadow Walker da açmıştı. Hatta kaza yapan Porsche Carrera GT’nin sürücüsü ve Paul Walker’ın yakın arkadaşı olan Roger Rodas’ın eşi de Porsche’yi suçlayan bir davayı başlatmıştı.

paul-walker-kazasiPaul William Walker’ın düşüncesine göre, Porsche Carrera GT’de bazı güvenlik donanımları eksik olmasaydı Paul Walker 2 yıl önce o kazada hayatını kaybetmeyecekti.  Bahsi geçen güvenlik donanımlarının detayları ise henüz bilinmiyor.

Porsche, daha önce açılan davalara net yanıtlar vermişti ve incelemeler sonucunda suçsuz bulunmuştu. Çünkü kaza sırasında sürücü Roger Rodas, hız sınırı 72 km/s olan bir yolda 150 km/s gibi yüksek bir süratte gidiyordu. Ayrıca aracının bakımları düzenli yapılmamış, fabrika çıkışı versiyonuna göre farklı modifiyeler uygulanmış ve lastiklerinden ikisinin de çok eski olduğu belirlenmişti. Bu yeni davanın sonucunun nasıl olacağı ise merak konusu.

Yazar hakkında

Mertcan Aytar

En büyük hobisi otomobiller olan bir makine mühendisliği öğrencisi

Bir Cevap Yazın