Peugeot Türkiye Genel Müdürü, İbrahim Anaç oldu

0

20 yıldır Türk Otomotiv Sektörü’nün önemli kademelerinde yöneticilik yapan İbrahim Anaç bundan böyle Peugeot Türkiye Genel Müdürlüğü görevini üstlenecek. Kariyerine 1997 yılında başlayan yönetici, Doğuş Grubu bünyesinde 2001 yılında Satış/Pazarlama Müdürü pozisyonuna terfi eden İbrahim Anaç 2004 yılında 2.El Satış ve Operasyon Müdürlüğü’ne atanırken 2005 yılında ise Nissan’da Pazarlama Müdürü olarak göreve başladı.

Aynı markanın 2007-2014 yılları arasında Satış Bölümü Müdürü olarak çalışan İbrahim Anaç, 2011 yılında Satış ve Satış Sonrası Hizmetler Koordinatörü olarak da görevine devam etti. 2014 yılından geçtiğimiz aya kadar Genel Müdür yardımcılığı görevini üstlenen Anaç, geçtiğimiz ay Nissan’da Afrika, Orta Doğu, Hindistan Bölgesinin Hafif Ticari Araç Direktörlüğü görevine atanmıştı. Peugeot çatısı altına girmeye karar veren başarılı yönetici, 20 Kasım 2017 tarihi itibariyle Peugeot Otomotiv Pazarlama A.Ş. Genel Müdürü olarak göreve başlayacak. Daha önce bu görevi yürüten Laurent Pernet’in ise kişisel sebeplerle PSA Grubu’ndan ayrılmaya ve profesyonel yaşamına yeni bir yön vermeye karar verdiği belirtildi.İbrahim Anaç2014 Ağustos’unda Nissan Turkiye’den ayrılıp 2014 Aralık ayında Peugeot Turkiye’de Pazarlama Direktörü olarak başlayan Mehmet Akın ile İbrahim Anaç da bu vesileyle tekrar aynı firmada devam ediyor olacaklar.

1968 yılında İstanbul’da doğan ve 1990 yılında Ankara Polis Akademisinde üniversite eğitimini tamamlayan, İbrahim Anaç, ABD’nin Minnesota eyaletindeki Saint Thomas Üniversitesi’nde MBA ve Uluslararası İşletme alanında master yaptı. Harvard Business School’da General Management Program’ını bitirdi. Evli ve iki çocuk babası olan İbrahim Anaç, Peugeot’nun Uluslararası stratejilerini Türkiye’de hayata geçirmek üzere direkt olarak Orta Doğu ve Afrika Bölgesi’nde IOMT* Direktörü Julien Montarnal’a bağlı olarak görev alacak.

*IOMT: Türkiye, İsrail, Filistin ve Denizaşırı Fransız Pazarları

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın