Porsche 911 GT2 RS, XBOX E3 brifinginde yüzünü gösterdi

0

911 modellerinin en güçlü versiyonu GT2 RS, XBOX E3 etkinliğinde tanıtıldı. Yeni model aynı etkinlikte tanıtılan Forza Motorsport 7 oyununda da sanal ortamda gözler önüne serildi.

Herhangi bir kamuflaj olmadan ilk defa ortaya çıkan aracın teknik verileri ise henüz paylaşılmadı. Aracın ayrıntılı bilgileri ile birlikte aracın detaylı fotoğraflarının da bu yılın sonunda marka tarafından paylaşılması bekleniyor.

Aracın dış görünüşüne bakacak olursak, yeni model, GT3 RS modelinin daha kaslı ve daha fazla karbon fiber parça kullanılmış bir hali olarak söyleyebiliriz. araç geniş hava girişlerine sahip ön tamponu, karbon fiber tavanı ve devasa arka rüzgarlığı ile gerçekten agresif bir yapıya sahip. Aracın oyun içi görüntülerinde ise daha fazla ayrıntı göze çarpıyor. Aracın arka tarafında yuvarlak çift egzoz çıkışı görülürken iç tarafta ise yuvarlanma kafesi ve sürücüyü saran koltuklar dikkat çeken detaylar arasında.

porsche-911-gt2-rs-revealed-at-e3-it-s-the-most-powerful-neunelfer-ever_1Yeni modelin kaputunun altında ise çift turbo destekli düz altı silindirli bir motorun olması beklenirken bu motordan yaklaşık olarak 660 beygir gücü elde edileceği iddia edildi. Gelen diğer haberlere göre aracın 710 beygir gücüne sahip olabileceği belirtildi. Yeni modelin 0-100 km/s hızlanma süresinin 3 saniyenin altında olacağı öngörülürken aracın son hızının ise yaklaşık 330 km/s olacağı söyleniyor. Hızlı model, tanıtıldıktan sonra şimdiye kadarki en güçlü 911 modeli olacak.

Yeni model, Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtıldıktan sonra daha ayrıntılı bilgilere sahip olmayı bekliyoruz.

 

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın