Porsche 911 GT2 RS yüzünü göstermeye başladı

0

Porsche, 911 GT2 RS modelinin testlerine geçtiğimiz yaz ayından beri devam ediyordu ancak araç ilk defa bu kadar net bir şekilde görüntülendi. Bu prototip sayesinde yeni model hakkında daha fazla bilgi sahibi olduk.

Görüntülenen GT2 RS prototip modelde, kenarları kamuflajlı olsa da yeni ön tampon gözler önüne serilmiş. Aracın kaputunda yer alan havalandırma kanallarını da ilk defa bu prototip ile birlikte görmüş olduk.

Aracın arka tarafında ise, stop lambaları üretime hazır gibi görünürken kocaman egzoz boruları dikkat çeken bir diğer detay. Aracın arka tamponu ve difüzörü ise hala gizemini koruyor.

Yeni GT2 RS’in kaputunun altında çift turbo destekli düz altı silindirli bir motor yer alacak. 650 beygirden fazla güce sahip olması beklenen araç 911 model ailesinin en hızlı üyesi olmaya hazırlanıyor.

Araçta kullanılacak olan çift kavramalı PDK şanzıman ise bazı müşterilerin hoşuna gitmeyecektir. Bu şanzıman GT3 RS modelinde ise opsiyonel olarak sunulacak.

Yeni modelin büyük olasılıkla 2018 yılının başlarında satışa sunulması bekleniyor. Güncellenen GT2 RS, Lamborghini Huracan Performante ve McLaren 700 Serisi modelleri ile büyük bir rekabete girecektir.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın