Porsche 911 GT3 RS makyajlandı

0

Gelecek ay düzenlenecek olan Cenevre Otomobil Fuarı’nda makyajlanmış Porsche 911 GT3 RS tanıtılacak. Güncellenen modelin 6 silindirli 4.0 litrelik atmosferik motoru 20 beygir daha fazla güçle 520 beygire ulaşmış. Özel olarak kalibre edilmiş 7 ileri PDK çift kavramalı otomatik şanzımanı ile yeni model 0’dan 100 km/s hıza 3.2 saniyede çıkıyor. Aracın maksimum hızı ise 312 km/s olarak açıklandı.

Güncellemeler sadece motorla kalmayıp ön yüze ince dokunuşlarla devam edilmiş. Arkadaki rüzgarlık önceki haline göre daha genişlemiş. Porsche’nin tasarımcıları yeni yan çıtalar, elden geçirilmiş farlar ve stoplar, kaputtaki yenilenmiş iki havalandırma deliğiyle dış tasarıma ufak dokunuşlarda bulunmuşlar. Motor ve jantların tasarımında da yeniliğe gidilmiş. Arkadaki motor kapağının tasarımı yenilenirken üzerine ise üçüncü fren lambası entegre edilmiş. 20 ve 21 inçlik hafifletilmiş jantlarla birlikte 911 GT3 RS’in ağırlığı minimuma indirilmeye çalışılmış.

İç kabin kısmında da karbon fiber malzemelerin ağırlıkta olduğu yarış koltukları ve Alcantara direksiyon simidiyle sportif tasarımın devam ettirildiğini görüyoruz. Porsche mühendislerinin genel hedefi aracı daha hafif hale getirmek olduğu için jantların yanı sıra kapılar ve arka camlar hafifleştirmeye tabi tutulmuş. Arka koltuklardaki ses izolasyonu sağlayan kılıf ise kaldırılmış.

Makyajlı 911 GT3 RS’de de Clubsport paketi için ek ücret alınmayacağı belirtildi. Bu pakette bir roll-bar, 6 noktalı emniyet kemeri, yangın tüpü ve aküden aracın elektriğini kesmek için bir düğme bulunuyor. Paketlerden bahsetmişken de Weissach paketinde ise daha çok karbon fiber malzeme kullanılıp, jantların alaşımında magnezyum kullanıldığı için daha da hafifletilmiş.

Porsche 911 GT3 RS şu anda siparişlere açık ve Almanya’da Nisan ayında satışa sunulacak. KDV dahil fiyatı da ülkeye göre değişiklik gösteren ekipmanlarıyla €195,137’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulması bekleniyor.

Yazar hakkında

Bir Cevap Yazın