Porsche 911 ortadan motorlu mu olacak?

0

Chevrolet Corvette’nin önümüzdeki senelerde ortadan motorlu bir düzene sahip olacağının açıklanmasının ardından Porsche’nin GT modellerinden sorumlu Andreas Preuninger de, 911 modelinin ilerleyen yıllarda ortadan motorlu hale gelebileceğini belirtti.

Cenevre Otomobil Fuarı’nda konuşan Preuninger, henüz böyle bir çalışmaları olmadığının da altını çizdi. Henüz resmi bir onay olmasa da, 911 modelinin ortadan motorlu olmasının söz konusu olması bile otomobil severleri heyecanlandırmaya yetti.

Geçen yıl tanıtılan 911 RSR yarış otomobili ortadan motorlu bir düzene sahipti. Eğer ortadan motorlu bir 911 hayata geçerse bu araçta kullanılan düzenin ortadan motorlu 911’e uyarlanması beklenebilir.

Preuninger, motorsporları yönetmeliklerinin ortadan motorlu araçları desteklemeye devam etmesi halinde ortadan motorlu bir 911’in üretilmesinin mümkün olabileceğini belirtti.

2019’da yollara çıkması beklenen yeni 911 modeli ortadan motorlu olmasa da, ondan sonra gelecek olan modellerde ortadan motorlu bir araç söz konusu olabilir.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın