Porsche Macan makyaj operasyonuna hazırlanıyor

0

Porsche Macan’ın tanıtımından bu güne yaklaşık 4 yıl geçti, 2016 yılında küçük bir makyaj operasyonu ile yenilenen model yeni bir makyaja daha hazırlanıyor.

İkinci makyajına hazırlanan model kış testleri sırasında görüntülendi. İskandinavya’nın kuzeyinde gerçekleştirilen testlerde kameralara yakalanan 2 prototip modelin görsel anlamda çok fazla bir değişikliğe uğramadan tanıtılması bekleniyor. Kullanılan kamuflaj malzemesinin miktarı da bu düşüncemizi doğrular nitelikte. Dış bölümde oldukça az yeniliğe gidilecek olan modelin gövdesinin altında ise yeni güç üniteleri ve bilgi-eğlence sistemi bizleri bekliyor.

Yapılacak güncelleştirme ile pazardaki yerini kuvvetlendirmeye çalışacak olan Porsche Macan’ın Alfa Romeo Stelvio, BMW X3, Jaguar F-Pace, Volvo XC60, Mercedes-Benz GLC karşısında ise işi hiç kolay olmayacak. Adı geçen tüm modellerin hepsinin Macan’dan çok daha sonra piyasaya çıktığını düşünürsek Porsche’nin rakipleri ile nasıl başa çıkacağı merak konusu, ancak Alman markanın asıl güvendiği konu ise küçük SUV modelinin sahip olduğu benzersiz sürüş dinamikleri.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın