Porsche Panamera ailesi GTS versiyonları ile genişlemeye devam ediyor

0

Porsche Panamera model ailesi GTS ile birlikte genişlemeye devam ediyor.

İlk olarak yeni modelin kaputunun altına bakacak olursak GTS, 460 beygir güç ve 620 Nm tork üretebilen 4.0 litrelik V8 motora ev sahipliği yapıyorr. Araçta kullanılan 8 ileri PDK şanzıman, GTS’in 0’dan 100 km/s hıza 4.1 saniyede çıkmasını sağlıyor. Yeni modelin son hızı ise 292 km/s olarak açıklandı.

Araçtaki geliştirmeler tabi ki motorla sınırlı değil. Standart olarak adadaptif havalı süspansiyonlarla donatılan aracın sürüş yüksekliği de 10 mm azaltılmış. Bunun yanında Porsche Aktif Süspansiyon Yönetim sistemi de elden geçirilirken önce 390 mm, arkada ise 365 mm boyutlara sahip daha büyük fren diskleri yer alıyor.81607978-2019-porsche-panamera-gts-8Panamera GTS’in performansı aracın tasarımına da yansıtılmış. Siyah detaylara sahip Sport Design paketi ile sunulan araçta siyah GTS logoları ve 20 inçlik hafif alaşım jantlar kullanılmış.

Yapılan değişiklikler iç mekanda da devam ediyor. Alcantara döşemelere alüminyum aksanların eşlik ettiği araç, standart olarak Sport Chrono paketi ile geliyor. Alcantara kaplı ısıtmalı direksiyon simidi de GTS’de bulunan bir diğer ayrıntı. Yeni modelde ayrıca yepyeni bir baş-üstü ekran göstergesi de yer alacak.

Siparişleri alınmaya başlanan Porsche Panamera GTS ve GTS Sport Turismo modelleri Avrupa’da 138.493 ve 141.349 Euro’luk fiyat etiketlerine sahip.

 

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın