Range Rover Sport ailesi 2.0 litrelik dizel motora kavuştu

0

Land Rover, Range Rover Sport’un şimdiye kadarki en verimli versiyonunu duyurdu, bu versiyon 2.0 litrelik dizel Imgenium motorunu içeriyor.

2017 yılında müşterilerin beğenisine sunulacak olan 2.0 litrelik motora sahip olan model, 240 beygir güce ve 500 Nm’lik torka sahip olacak. 0’dan 100 kilometreye hızlanmasını 8 saniye bandında tamamlaması beklenen modelin, 5.1 litrelik ortalama yakıt tüketimi ve 164 g/km karbondioksit emisyonu gibi inanılmaz değerlere sahip olduğu belirtildi.

Bu motor aracın ‘Sport’ ismine pek uygun görünmese de 5.0 litrelik V8 turbo motora ilginç bir alternatif olacak gibi görünüyor.

İngiltere’deki müşteriler için geliştirilmiş 3.0 litrelik V6 motor turbo motor ise 340 beygir güce ve 450 Nm’lik torka sahip. Bu motor 100 kilometreye 7.1 saniyede çıkarken, 243 g/km’lik bir karbondioksit emisyonuna sahip.

Motorların yanı sıra, 2017 model Range Rover Sport’lar birçok yeni teknoloji ve güvenlik donanımı ile birlikte tercih edilebilecek. Bu yeni teknolojiler arasında römork desteği sunan geliştirilmiş Tow Asisst, kör nokta asistanı ve akıllı hız sabitleyici gibi donanımlar bulunuyor.

Yeni nesil Sport, In-Control Touch adı verilen kullanıcın uygulama indirmesine izin veren, yeni teknolojilere sahip ve daha sade bir menüye kavuşmuş olan 10 inçlik bir ekranı da içinde barındırıyor.

Son olarak, yenilenen Autobiograhpy Dynamic adlı modeller ise 19 farklı renk seçeneğiyle tercih edilebilecek.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın