Renault Clio’nun dış tasarım görselleri de geldi

0

Yeni nesil ile birlikte daha şık ve dinamik bir görünüme kavuşan Clio, bir önceki neslin ana hatlarını taşıyor. Kaporta üzerindeki çizgiler, modele daha kaslı bir görünüm kazandırırken genişletilen radyatör ızgarası, yeni Clio’ya daha belirgin bir görünüm kazandırmış.

Yeni Clio, 14 milimetre kısa olmasına rağmen (uzunluk 4048 mm, genişlik 1798 mm) daha geniş bir iç mekana kavuşmuş. Yeni Clio’nun karoseri de aerodinamizmini ve sportif görünümünü artırmak için 30 milimetre alçaltılmış. (yükseklik 1440 mm). Versiyona göre değişen jant seçenekleri ise aracın dinamik duruşuna katkı sağlamış. Köpekbalığı anten, full LED farlar ve yan camların çevresindeki krom detaylar, yeni Clio’nun iç mekanda olduğu gibi dış tasarımda da kalite algısını artırıyor.

Valencia Turuncunun yanı sıra Vizon Kahverengi ve Seladon Mavi, yeni Clio’da sunulan yeni renkler arasında yer alıyor. Otomobil endüstrisinde ilk defa Valencia turuncu renkte kullanılan turuncu cila bazlı özel işlem, yeni Clio’nun dinamik görünümünü pekiştirmiş. Yeni Clio’da 11 farklı renk seçeneği ve 3 dış kişiselleştirme paketi (kırmızı, turuncu ve siyah) sunulacak.2019 – Nouvelle Renault TWINGOSürtünmeyi azaltmak ve aerodinamik performansı artırmak için çamurluklarda kullanılan rüzgarlıklar ilk defa bir Clio’da kullanılıyor. Ek olarak yakıt tüketimine da katkıda bulunacağı söylenen rüzgarlıklar, yeni Clio’nun tasarımına dinamizm ve sportif bir görünüm kazandırmış.

İlk donanım seviyesinden itibaren full LED olarak sunulan ön farlar, Renault modellerinin karakteristik özelliği olan C şeklinde imzaya kavuşmuş.

Yeni Clio’nun bagaj hacmi 391 litreye ulaşırken, iç saklama hacmi 26 litre artırılarak segmentinde en yüksek seviyeye ulaştığı iddia edildi. Bagajda sunulan çift zemin, eşya koymayı kolaylaştırırken, arka koltuklar yatırıldığında ise düz bir zemin oluşuyor.

Ön kısımda olduğu gibi arka farlar da, derinlik hissini öne çıkaran C şeklindeki imza burada da kendine yer bulmuş. Bagaj kapağına uzanan farlar ise Yeni Clio’nun arka görünümüne genişlik kazandırıyor. Arka camın üzerinde ise daha uzun ve daha ince bir stop lambası dikkat çekiyor.

Yan camlara entegre arka kapı kolları ile dikkat çeken önceki neslin profili, birkaç farklı detay ile birlikte yeni Clio’da da korunmuş. Krom cam çerçeveler, parlak siyah sütunlar ve arka kollar, kapı altı gövde çıtaları ve kapı eşiğindeki krom CLIO imzası gibi detaylar da dış tasarımın kalite algısını artırıyor.2019 – Nouvelle Renault CLIO R.S. LineRenault Sport, R.S. Line imzasını mevcut GT-Line versiyonunun yerine geçecek olan Yeni Clio R.S. Line’a taşınmış. Sportif görünümlü GT-Line, 2010’dan bu yana tüm pazarlarda Renault Sport ürün gamının stratejisini başarılı bir şekilde desteklemişti. Daha gelişmiş ve zengin içeriği ile R.S. Line, isim değişikliğinden fazlasını sunabilir.

Daha sportif iç ve dış tasarıma sahip R.S. Line, dinamik bir tasarım ile farklılaşmak isteyen müşterilerin ihtiyaçlarına cevap vermek üzere tasarlanmış.

R.S. Line, sportif sürüşü simgeleyen ve gerçek sportiflikle eş anlamlı yüksek performansın simgesi R.S. logosu ile güçlü bir bağlantıya sahip.R.S. Line, Renault Sport’un iç ve dış tasarım kodlarını simgeliyor.

Dış tasarımda Yeni Clio R.S. Line, R.S. modellerin sembolik imzası olan F1 tarzı ön tampona sahip. Petek şeklindeki radyatör ızgara, kendine özgü 17 inç alaşımlı jantlar ve daha atletik arka tasarım dikkat çekiyor.

Güçlendirilmiş destekli spor koltuklar, karbon görünümlü eklemeler, çift elmaslı R.S. imzasının yer aldığı sportif deri direksiyon, alüminyum pedallar, kırmızı dikiş ve şeritlerle vurgulanan koyu bir atmosfer, iç tasarımda R.S. imzasını vurguluyor.2019 – Nouvelle Renault TWINGORenault’nun ürün gamındaki Captur, Scenic, Talisman, Koleos ve Espace gibi birçok modelde yer alan INITIALE PARIS imzası, Renault’nun know-how’ını sunmak üzere, yepyeni bir tasarım oluşumuyla Yeni Renault Clio’da da bundan böyle vücut bulacak.

Yeni Renault Clio INITIALE PARIS, daha şık ve zarif tasarım ögelerini içeriyor. Krom detaylar, cam çerçeveleri ile birlikte kapı eşiği ve radyatör ızgarasını süslüyor. Izgara ve ön çamurlukta ise INITIALE PARIS logoları yer alıyor. Köpekbalığı anteni ve özel 17 inç INITIALE PARIS jantlar, kendine özgü tasarımı tamamlıyor.

Yeni Renault Clio INITIALE PARIS, iç tasarımda siyah ve kum gri olmak üzere iki renk seçeneğiyle sunulacak. Bu versiyona özgü özel tasarım deri koltuklar ve deri direksiyon da öne çıkan diğer özellikler arasında göze çarpıyor.

INITIALE PARIS logolu modelleri ülkemize getirmeyen Renault’da yeni Clio ile bu durum değişecek mi, henüz bilmiyoruz.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın