Renault EZ-GO’dan yeni teaser

0

Renault, otomobil paylaşım konseptli EZ-GO prototipinin teaser görüntülerini paylaşmaya devam ediyor.

Aracın iç bölümünden görüntüler sunan teaser videoda 3 kişinin camla kaplı iç mekanda yolculuk ettiğini görüyoruz. Kabin hakkında başka bir ayrıntı göze çarpmazken aracın direksiyon, pedal ve diğer sürüş fonksiyonlarına sahip olmadan kendi başına gidebildiğine vurgu yapılmış.

Bu kısa tanıtım filminde ‘sürücüsüz’ ve ‘bağlantılı’ sözcüklerine vurgu yapılırken aynı zamanda aracın elektrikli olduğu da iddia edildi. Birçok yenilikçi teknolojinin yer aldığı aracın sıfır emisyonlu olması da kimseyi şaşırtmayacaktır.

Tanıtım filmi ile birlikte şirketten yapılan açıklamada, ”Renault, müşterilerin hayatını kolaylaştırmak konusunda oldukça istekli. Renault, Renault’un Easy Life sloganından yola çıkarak ortaya çıkan kentsel otomobil paylaşım konsept prototipinin üzerindeki örtüleri kaldırmak için Cenevre Otomobil Fuarı’nı seçti.” ifadelerine yer verildi.

İsviçre’de lansmanı yapılacak olan model 6 Mart’ta Türkiye saati ile 11.00’da otomobilseverlerin beğenisine sunulacak. Daha önce casus fotoğrafları çekilen model, gelecekte araçların nasıl görüneceğine ışık tutuyor. Renault, geçtiğimiz sene Frankfurt Otomobil Fuarı’nda da fütüristik Symbioz konseptiyle dikkatleri üzerine çekmişti.

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın