Renault, Force India’nın pilotu Sergio Perez ile ilgileniyor

0

Yazın gelmesiyle beraber Formula 1’de transfer dedikoduları da başladı. Son gelen haberlere göre Renault, Sergio Perez ile bir an önce sözleşme imzalamak istiyor.

Autosport’un haberine göre,  Force India’nın başkanı Vijay Mallya, Perez ile yeni anlaşmanın çok önceden imzalandığını söylese de, genç pilot takımdan ayrılabileceğini belirtmiş.

Meksikalı sürücünün Mallya’nın bu açıklamasından dolayı mutsuz olduğu ve onunla ilgili tüm kararların sponsorlar tarafından verilmesinden de hoşnut olmadığı belirtildi. Perez’in mali destekçileri bu durumu göz önünde bulundurarak Renault ile görüşmelere başlamış. Genç pilotun eğer güçlü bir marka adına yarışırsa Dünya Şampiyonu olma potansiyeline sahip olduğu kulislerde konuşuluyor.

Bu sene Force India’nın Renault’tan çok daha güçlü bir araca sahip olduğu görülse de, Meksikalı pilot, bu durumun sonsuza kadar sürmeyeceğini ve ne yaparsa yapsın Force India ile şampiyon olamayacağı görüşünde.

Eğer Renault, 2017 için Perez’i kendi sürücüleri arasına katabilirse, Esteban Ocon’nun da yedek sürücü olması bekleniyor.

Renault, Perez için şuan avantajlı görünse de, Williams’ın da genç pilotun peşinde olduğu ve Perez’in mali destekçileriyle görüşme halinde oldukları öğrenildi.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın