Renault, Megane RS Trophy’nin detaylarını açıkladı

0

Renault’nun geçtiğimiz aylarda Nordschleife’nin en hızlı önden çeker otomobili ünvanını Seat Leon Cupra’ya kaptırmasının ardından #UNDER8 projesi kapsamında tekrar pistin en hızlısı olmak için Megane RS Trophy’i tanıttı. Sınırlı sayıda üretilecek olan Megane RS Trophy 275’in 2 litre 4 silindirli motoru, RS’den 10 beygir daha fazla güç üreterek toplamda 275 beygir ve 360 Nm tork güç üretiyor.

Renault-Megane-RS-275-Trophy-3

Renault, yeni Megane RS Trophy’de standart egzoz sistemi yerine daha hafif ve daha hırçın bir egzoz sesine sahip Akrapovic’in titanyum egzoz sistemini yerleştirmiş. Ayrıca Cup şasiyle birlikte, sınırlı kaymalı diferansiyel (LSD) standart olarak gelirken, Megane N4 ralli aracından uyarlanan Öhlins amortisörler ve çelik yaylar da opsiyonel olarak seçilebiliyor. Megane RS Trophy için özel olarak üretilen Michelin Pilot Sport Cup 2 lastikler ise opsiyonel olarak tercih edilebiliyor.

Önceki Trophy modelinde de gördüğümüz sarı renge sahip olacak model, opsiyonel olarak 19 inçlik siyah Speedline jantlarla sipariş edilebilecek. İç kısımda kırmızı dikişli alkantara ve deri karışımı Recaro koltuklar, alkantara kaplı direksiyon ve alaşım vites topuzu dikkati çekiyor.

Yeni Renault Megane RS Trophy’nin Nürburgring tur zamanı 16 Haziran’da açıklanması beklense de şimdiden 7 dakika 45 saniyeyle Seat Leon Cupra’nın 7 dakika 58.4 saniyelik tur zamanını geçerek tekrar önden çekişli otomobil rekorunun sahibi olduğu dedikodular arasında.

Yazar hakkında

Cem Şahin

Bir Cevap Yazın