Renault, yeni Clio’nun iç mekan görüntülerini paylaştı

0

Renault, beşinci nesil Clio’nun iç mekanının ilk resmi görsellerini paylaştı. Tamamen yenilenen iç mekanda daha büyük bir bilgi-eğlence sistemi ekranı ve dijital gösterge tablosuna yer verilmiş.

9.3 inç boyutundaki eğimli ekran, şimdiye kadar markanın modellerinde kullandığı en büyük ekran olma özelliği taşıyor. Sürücü odaklı konumlandırılan bilgi-eğlence ekranı çeşitli multimedya ve navigasyon sistemlerini içinde barındırıyor.

Renault Clio’da bir ilk olarak sunulacak olan dijital gösterger tablosu 7 inç ile 10 inç arasında değişen boyutlarda sunulacak. Gösterger tablosunun üst versiyonlarında navigasyon sistemi de görüntülenebilecek. Fransız üretici ayrıca 9.3 ve 10 inçlik gösterge tablolarının sınıfının en büyüğü olduğunu iddia ediyor.9715574e-2020-renault-clio-interior-7Beşinci nesil Clio’nun yeniden tasarlanan direksiyon simidinde daha kompakt bir hava yastığına yer verilirken,böylece sürücünün gösterge tablosu üzerindeki hakimiyeti de arttırılmış.Ayrıca başparmak desteğine kavuşan direksiyonda yeni kumanda düğmelerine yer verilmiş.

Kullanışlılığı arttırmak adına daha yukarı konumlandırılan merkezi konsol sayesinde daha kısa bir vites topuzu kullanılmış. Etrafında LED aydınlatmalara yer verilen konsolda kablosuz şarj bölümü de sunuluyor. Bu bölüm müşterinin isteğine göre de çeşitli kişiselleştirme seçeneklerine sahip.

Koltukları da yenilenen Renault Clio daha iyi desteklere kavuşmuş. Ayrıca ön koltuk sırtlarında yapılan güncellemeler ile birlikte arka diz mesafesi de arttırılmış.c2b9ab2d-2020-renault-clio-interior-5Bunların dışında 2020 Clio’da iç mekanı segmentine göre yumuşak malzemeler ve çeşitli kişiselleştirme seçenekleri sunulacak. Müşteriler, gösterge panelinin, orta konsolun, direksiyon simidinin, kol dayanaklarının ve kapı panellerinin görünümünü değiştirebildikleri sekiz farklı kişiselleştirme arasından seçim yapabilecekler. 8 farklı ambiyans aydınlatması da yine seçenekler arasında olacak.

Yeni nesil ile birlikte markanın CMF-B platformuna geçiş yapacak olan Renault Clio, bu sayede elektrikli versiyonlara da kavuşacak. Yeni modelde ayrıca çeşitli otonom sürüş sistemlerine de yer verilmiş.

Günün ilerleyen saatlerinde beşinci nesil Renault Clio hakında daha fazla bilgi sahibi olacağız. Yeni modelin dünya lansmanı ise Mart ayında düzenlenecek olan Cenevre Otomobil Fuarı’nda gerçekleşecek.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın