Seat Ateca, FR logolu versiyonuna kavuşuyor

0

Seat, Ateca modelinin FR versiyonunu tanıttı. İspanya Otomobil Fuarı’nda ilk defa yüzünü gösterecek olan yeni paket, Reference, Style ve Xcellence donanım seviyelerinin yanındaki yerini alacak.

Yeni FR donanım paketi , Xcellence donanımına ek olarak sportif detayları içinde barındırıyor. FR donanım paketi farklı tampon, siyah renkli ön ızgara, siyah tavan rayları, gövde rengindeki tampon etekleri, farklı LED sis farları, sunulan 19 inçlik jantların yanı sıra ön ve arka tarafta kullanılan FR logoları ile Excellence paketinden ayrılıyor.

Aracın iç tarafında ise standart olarak sunulan alcantara döşemeli koltuklar sürücüsünü selamlıyor. Kullanılan alüminyum pedallar, piyona siyah konsol kaplaması ve kırmızı dikişler araçtaki sportiflik duygusunu öne çıkarıyor. Direksiyon ve kapı eşiklerinde de kullanılan FR logoları ile Seat bu aracın bir FR olduğunu sürücüsüne iç mekanda da hatırlatıyor.

Sportif görünümüne ek olarak yeni Seat Ateca FR, 2.0 litrelik TSI motor ile birlikte tercih edilebilecek. 190 beygir güce sahip olan bu motorun yanında Ateca FR dizel seçeneklere de sahip olacak. 150 ve 190 beygirlik güç seçenekleri ile alınabilecek olan FR modeli, motor seçimine bağlı olarak 6 ileri manual veya 7 ileri DSG şanzımanla birlikte tercih edilebilecek. Motor gücünü isteğe bağlı olarak ön tekerleklere veya dört tekerleğe birden iletebilecek.

Aracın satış fiyatı ise henüz açıklanmış değil.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın