SEAT, önümüzdeki 10 yıl için yol haritasını açıkladı

0

SEAT yetkilileri, yapılan açıklamalar ile firmanın 2025’e kadar olan süreçteki yol haritasını kamuoyu ile paylaştılar. Bu yol haritasında, günümüzde büyüyen ve firmaya daha fazla gelir getirebilecek segmentlere yoğunlaşılacağı belirtildi.

Yetkililer fazla detay vermese de önümüzdeki iki yıl içerisinde 4 yeni model üreteceklerini söylediler. Bu 4 yeni modelin ilkinin kompakt bir crossover olacağı belirtildi. Bu crossover’ın 2016’nın ilk yarısında satışa sunulacağı da açıklandı.

seat-otomobilleriFirma, az gelir getiren yatırımlarını azaltıp daha çok kar getiren segmentlere yoğunlaşacağını da önemle vurguladı. Bu gibi yöntemler ile yıllık 110 milyon dolar civarında bir sarfiyatın önüne geçileceği tahmin ediliyor. SEAT’ın yetkililerinden Dr. Francisco Javier Garcia Sanz ise konuyla ilgili şunları söyledi: 

“Geçtiğimiz haftalarda yaşanan talihsiz olayları (dieselgate skandalı) bir kenara bırakıp ileriye dönük planlara yoğunlaşmalıyız. Volkswagen Grubu’nun bizim bu planımıza ve ileriye dönük stratejilerimize güveni tamdır. Önümüzdeki iki yılda piyasaya sunacağımız yeni otomobillerimiz ise SEAT’ın büyümesini daha da artıracaktır.”

Yazar hakkında

Mertcan Aytar

En büyük hobisi otomobiller olan bir makine mühendisliği öğrencisi

Bir Cevap Yazın