Seat’ın yeni SUV’u Tarraco Cenevre’ye geliyor

0

Geçtiğimiz günlerde Seat tarafından ismi duyurulan yeni Seat Tarraco’nun ilk görselleri internete düştü. Bu görsellere baktığımızda ise yeni Seat Tarraco’nun tasarlanırken Volkswagen Tiguan Allspace’den etkilenildiği göze çarpıyor ancak Seat, yeni Tarraco’da farklı ızgara ve LED ışık yapısıyla daha agresif bir ön bölüm elde etmiş.

Yan kenarlıkların ve plastik kaplamaların da Tiguan Allspace ile aynı olduğunu görüyoruz. Karakteristik çizgilere yer verilen yeni Seat Tarraco’da da 5 kollu lüks alaşım jantlar da dikkat çekiyor. Daha önce yayınlanan teaser görselinde az çok gördüğümüz ön bölümün aksine asıl merakla beklenen kısım ise yeni SUV modelin arka tasarımıydı.

Sızdırılan fotoğraflar ile birlikte arka tasarımını da görme fırsatı bulduğumuz Tarraco’da diğer Seat modellerinden farklı olarak stop lambalarının birbirine doğru uzandığını görüyoruz. Aşağıya doğru indiğimizde ise çift egzoz çıkışı ve aralarında bulunan metal görünümlü korumalık, plastik tamponu tamamlıyor.

Seat, yeni SUV ile alakalı bir açıklama yapmadı ancak kaputunun altında Tiguan ve Kodiaq modellerinde kullanılan güç ünitelerinin bulunduğunu düşünüyoruz. 1.4 litrelik 4 silindirli benzinli motorların 125 ila 150 beygir güç çıkışını sunan versiyonlarının yanında 2.0 litrelik 4 silindirli  güç ünitesinin 180 ve 220 beygir sunan iki farklı güç seçeneği ile gelmesi bekleniyor. Dizel motor seçeneklerinde ise 150, 190 ve 240 beygir güç sunan 2.0 litrelik 4 silindirli motorların görev yapacağı tahmin ediliyor.

Son olarak, yeni Seat Tarraco’nun gelecek ay düzenlenecek olan Cenevre Otomobil Fuarı’nda  tanıtılması beklenirken Seat’tan yapılan açıklamaya göre yeni SUV model bu yılın sonlarına doğru satışa çıkacak.

 

Yazar hakkında

Bir Cevap Yazın