Sedanların en güçlüsü: Dodge Charger SRT Hellcat

1

Dodge’un, ”Dünya’nın en hızlı ve güçlü sedan otomobili” diye tanımladığı Charger SRT Hellcat’in kaputunun altında…

2015-Dodge-Charger-Hellcat-SRT-80

…6.2 litrelik hacme sahip, V8 silindirli süperşarj beslemeli benzinli bir motor bulunuyor. Motor, 707 beygirlik maksimum güç ve 880 Nm’lik maksimum tork sunarken; bu gücü tekerleklere 8 ileri otomatik şanzıman vasıtasıyla iletiyor. Aracın maksimum hızı ise 328 km/h olarak açıklanmış.

2015-Dodge-Charger-Hellcat-SRT-72

Olağanüstü motorun yanı sıra; tasarımcılar, LED farlarla tamamlanan bir ızgara ve daha agresif bir ön eklemişler. Araç, ‘güç çıkıntısı’ diye tanımlanan bir kaput bombesine sahipken; bu bombe, soğuk hava girişine ve ısının çıkışı sağlayan deliklere ev sahipliği yapıyor. Diğer dikkat çeken detaylar ise; yeni arka tampon, bagajda spoyler, çift egzoz sistemi ve 20 inçlik jantları saran Pirelli P Zero lastiklerden oluşuyor.

2015-Dodge-Charger-Hellcat-SRT-106

Dışarıdaki sportif görünüş, iç kısımda da devam ettirilmiş. İlk göze çarpan detaylar arasında; altı düzleştirilmiş direksiyon, ısıtmalı/soğutmalı Nappa deri koltuklar ve Alcantara döşemeler yer alıyor. Tamamlayıcı unsurlar ise 18 hoparlörlü Harman-Kardon ses sistemi ve 8.4 inçlik ekrana sahip Uconnect bilgi/eğlence sistemi.

Araç, 2015’in başlarında bantlarda yerini alacak ve satış fiyatı da o zamanlarda açıklanacak. 143 fotoğraflık fotoğraf galerisine buradan ulaşabilirsiniz.

Yazar hakkında

Antalya, Akdeniz Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü öğrencisi, Bulgaristan göçmeni, gezgin, otomobillere ve yabancı dillere meraklı, Toni Storaro dinleyicisi...

1 Yorum

  1. Haberi sizmi yazdınız bilmiyorum ama araç turbo beslemeli değil.Kompresör(Supercharged) beslemeli düzeltirseniz daha doğru bir haber olur.

Bir Cevap Yazın