Sınırlı üretim Subaru WRX STI S209, Detroit’e geliyor

0

Subaru, önümüzdeki yıl WRX STI’nın daha pist odaklı özel bir versiyonunu piyasaya sürecek. Japon üretici, bu özel versiyonun üzerindeki örtüleri ise 14 Ocak’ta Detroit Otomobil Fuarı’nda kaldıracak.

WRX STI S209 olarak adlandırılacak olan model sınırlı sayıda üretileccek. Henüz kaç adet üretileceği açıklanmayan aracın ne kadar güce sahip olacağını da bilmiyoruz.

Paylaşılan teaser görüntüsüne baktığımızda ise otomobilin ön ızgarasını ve sağ alt bölümünde yazan S209 logosunu görüyoruz. Aracın sportif karakterini vurgulamak için kırmızı detaylara yer verilirken diğer bölümlerde ise daha farklı bir gövde kiti ve büyük bir rüzgarlık bulmayı bekliyoruz.

2020 Subaru WRX STI S209’un kaputunun altında ise en az 325 beygire sahip olacağı gelen haberler arasında. 310 beygir güce sahip olan Type RA versiyonundan daha güçlü olması beklenen modelin, sadece Japonya’ya özel 2.0 litrelik boxer motora ev sahipliği yapan 380 beygirlik TC 380 versiyonunun ise altında konumlandırılacağını söyleyebiliriz.

Subaru WRX STI S209, performansının yanında fiyat etiketiyle de Japonya dışındaki pazarlarda en üst basamağa çıkacaktır.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın