Spyker B6 Venator yıl sonunda üretimde

0

Spyker-B6-Venator-exclusive-gallery-production-images.jpg&maxW=630

Hollandalı egzotik otomobil üreticisi Spyker, geçen yıl Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıttığı B6 Venator’un üretim versiyonunu hayata geçirebilmek için oldukça yoğun bir çalışma temposu sergiliyor. Latince’de “Avcı” anlamına gelen Venator, bu yılın sonunda üretime girecek. Aracın detaylı tanıtımının ise 2015 yılının ilkbaharında yapılması planlanıyor.

Spyker-B6-Venator-production-rear.jpg&maxW=630

Spyker’ın CEO’su Victor Muller aracın tasarımı için şu sözleri sarfetti; “Venator, her yönüyle Spyker’ın havacılık mirasından esinlenilerek şekillendirildi.” Uçakların egzoz çıkışını andıran 3 boyutlu LED stop lambaları, ana malzemesi alüminyum olan ön konsol ve tuş tasarımları, türbini andıran jant tasarımı gibi iç ve dış tasarımda göze ilk çarpan detaylar da bu ifadeyi doğrular nitelikte. Muller ayrıca; ilk prototipin şu anda üretim aşamasında olduğunu, seri üretime ise 2014 yılının sonunda başlanacağını belirtti. B6 Venator, Spyker’ın kendi fabrikaları yerine henüz bilinmeyen daha büyük bir fabrikada üretilecek. Motor kaputunun altında, 3.5 litre hacminde ve 375 bg’den fazla güç üreten aşırı beslemeli bir ünitenin yer alması bekleniyor.

exterior1_on

interior_01

İç mekanda plastik kullanımının sıfıra yakın tutulması, 1400 kilogramdan daha az olması hedeflenen ağırlık, 42/58 oranındaki ön/arka ağırlık dağılımı gibi detaylar Spyker’ın Latince sloganının hakkını verir nitelikte; “Nulla tenaci invia est via, inatçılar için hiç bir yol aşılamaz değildir.”

Yazar hakkında

Bir Cevap Yazın