Porsche Cayenne de coupe formlu SUV kervanına katılıyor

1

Porsche, Cayenne Coupe üzerinde çalışmalara başladı. Araç yapılan testler sırasında görüntülendi.

Porsche, SUV model skalasını genişletmeyi hedefliyor, bu amaçla çalışmalarına başlanan ilk araç Cayenne’in coupe versiyonu oldu. Porsche böylelikle BMW X6, Mercedes-Benz GLE Coupe ve yakında tanıtılacak olan Range Rover Sport Coupe’ye rakip olacak.

Görüntülenen araç ise sadece değiştirilmiş Panamera gövdesine sahip bir prototip, aracın üretim versiyonunun kesinlikle böyle görünmeyeceğine emin olabilirsiniz.

Porsche-Cayenne-Coupe-SUV-9Motor ve vites kutusunu standart Cayenne modeli ile paylaşacak olan aracın, yeni Panamera ile birlikte tanıtılan yeni V6 ve V8 motorlara da ev sahipliği yapması bekleniyor.

Henüz resmi bir açıklama yapılmasa da Cayenne Coupe’nin gücünü tamamen elektrik motorundan aldığı bir model için de çalışmalar yapıldığı gelen haberler arasında. Bu aracın üretilmesi planlanan Audi Q6 E-tron ile aynı teknolojiyi paylaşması ve Tesla Model X’e rakip olması bekleniyor.

Yeni Porsche Cayenne Coupe’nin standart Cayenne tanıtıldıktan bir yıl sonra yollara çıkması planlanıyor.

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

1 Yorum

  1. Amansız ve güzel bir rekabet bizleri bekliyor. BMW X6 tartışmasız sınıfının lideri ve favorisi Mercedes’in GLE Coupe’si ise zaten X6 kopyası Mercedes X6 olan GLE Coupe. Land Rover’ında Coupe-SUV sınıfına girecek olması Porsche’yi de hareketlendirdi. Bu sınıfa Porsche’ninde katılacak olması gerçekten çok güzel birşey. Porsche yine kalitesine yakışacak güzel bir araç ortaya çıkaracaktır

Bir Cevap Yazın