Suzuki SX4 S-Cross tanıtıldı

0

Suzuki, makyajlanan SX4 S-Cross modelini Macaristan’da yapılan bir etkinlikle tanıttı ancak aracın dünya prömiyeri Paris Otomobil Fuarı’nda gerçekleşecek.

Makyajla birlikte gelen yeni kaput, farlar, ızgara ve tamponla çehresi tamamen değişen araç, yepyeni bir yüzle müşterilerini karşılayacak.

Güncel Vitara modelinde olduğu gibi krom ve daha dikkat çekici bir ızgaraya kavuşan araç, gündüz farlarını bünyesinde barındıran yeni farlarıyla birlikte daha karakterli bir görünüme sahip olmuş. Aracın arka tarafındaki makyaj ise değişen tampon ve yeniden tasarlanan stop lambalarıyla sınırlı kalmış.

Henüz resmi olarak bir açıklama gelmese de, Vitara’da kullanılmaya başlanan 1.4 litrelik turbo beslemeli Boosterjet motorunun SX4-S-Cross’ta da kullanılması bekleniyor. 140 beygir güce ve 220 Nm torka sahip olan motorun hem önden çekişli hem de dört tekerlekten çekiş sistemine sahip modellerde kullanılacağı gelen haberler arasında. Ayrıca, 1.0 litrelik turbo motorun da kompakt crossover modelde yer almasına kesin gözüyle bakılıyor. Dizel cephesinde ise hali hazırdaki 1.6 litrelik motorun görev yapması bekleniyor.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın