Suzuki’nin yeni konseptleri MITRA ve KUPO tanıtıldı

0

Japon araç üreticisi Suzuki Motor Corporation, geliştirdiği yenilikçi ürünler ve konseptlerle geleceğin yaşamı basitleştiren çözümlerini günümüz dünyasına tanıtmaya devam ediyor. Mobilite kavramını klasik anlamda otomobil ile sınırlamayan Suzuki, geliştirdiği iki yeni konsept olan KUPO ve MITRA ile ulaşım dünyasına yönelik uzun vadeli vizyonunu da ortaya koyuyor.

Suzuki MitraBu araçlardan KUPO; elektrikli tekerlekli sandalye, takviyeli yürüteç ve bir alışveriş taşıtı gibi değişik misyonlara dönüşebilen konsept bir araç olarak göze çarpıyor. KUPO’nun iki değişik sürüş modundan Push modu, yürürken sağlamış olduğu elektrik dayanağı ile kullanıcıya daha az mücadeleyle yürüme olanağı sunan bir yürüteç görevi görüyor. Drive modu ise taşıtı sürüş esnasında bir elektrikli tekerlekli sandalyeye dönüştürüyor.

Suzuki’nin öbür bir yenilikçi ve yaşamı basitleştiren konsepti olan MITRA, otomatik takip işleviyle donatılmış bir dost robot olarak sunuluyor. Kullanıcıyı bir sensör yardımı ile tanıyan MITRA, yürüme süratini de ayarlayarak otomatik olarak kullanıcısını izleyebiliyor. Günlük yaşam içerisinde alışveriş yaparken veya yürürken valiz taşıma gibi çok muhtelif alanlarda ve kullanım biçimlerinde basitlik sağlayan MITRA, ufak yaşta çocuğa sahip ailelere de bu çerçevede destekçi oluyor. Yenilikçi konsept, üzerine bir monitör yerleştirilerek uzak noktalara canlı video görüşmeleri yapma gibi değişik emeller için de kullanılabiliyor.

 

Yazar hakkında

Bir Cevap Yazın