Toyota Auris Touring Sports, Türkiye yollarına çıkıyor

0

Yeni Auris Touring Sports, benzinli ve dizel motor seçenekleri ile Şubat ayından itibaren 72 bin 600 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulacak. Yeni Auris Touring Sports, 2,047 mm. uzunluğa ve 1,658 litreye varan bagaj kapasitesine sahip. Toyota’nın Easy Flat teknolojisine sahip tek hareketle katlanabilir arka koltukları, skyview panoramik cam tavanı ve geniş bagaj alanı gibi avantajlar sunan Yeni Auris Touring Sports, İngiltere’de üretilecek.

Toyota Auris Touring Sports.

Advance ve Premium olmak üzere iki farklı donanım paketi ile sunulan Auris Touring Sports’un arka koltuk diz mesafesi de 20 mm. artırılmış. Auris HB modelinden 285 mm daha uzun olan Auris Touring Sports, 530 litrelik bagaj hacmi sunarken, bu kapasite Toyota Easy Flat teknolojisine sahip arka koltuklar yatırıldığında 2,047mm’lik uzunluk, 890mm’lik yükseklik ile 1,658 litrelik sınıf lideri hacme ulaşıyor.

Model Türkiye’de 1.6 litre Valvematic 132 beygir benzinli motor ve 1.4 litre dizel 90 beygir motor seçenekleri ile sunulacak.

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO'su Ali Haydar Bozkurt.

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt, 2014 yılı pazarı için temkinli olduklarını belirterek  “Zor bir yıla girdik. Geçmişte de buna benzer çok krizler yaşadık ancak hepsinin üstesinden başarıyla geldik. Otomotiv pazarında 2014 yılı için yüzde 30’a varan düşüşler öngörüyoruz ancak sektörümüz bunu aşacak güçtedir.” dedi. Toyota’nın 2012 yılından bu yana tüm ürün gamının yenilendiğinin altını da çizen Bozkurt, “Toyota yenilenen yüzü ile en genç modellere sahip. Dinamik tasarımı ve üst düzey fonksiyonel özellikleri bir arada sunan Auris Touring Sports modelimizin satışına Şubat ayında başlayacağız. Dinamik tasarımları ve teknolojik donanımları ile birlikte hemen hemen tamamı yeniden tasarlanan ürünlerimizle 2014 yılında Toyota’nın pazardaki konumu güçlenmeye devam edecektir” dedi.

Yazar hakkında

Cem Şahin

Bir Cevap Yazın