Toyota Corolla ailesine GR Sport versiyonu katılıyor

Toyota Corolla’nın Sedan, Hatchback ve Touring Sport versiyonlarının ardından GR Sport versiyonu geliyor. İç ve dış tasarımda yapılan sportif dokunuşlarla birlikte Toyota’nın tüm karoserlerinde yeni bir GR Sport ürün ailesi oluşturuldu.

Toyota’nın performans odaklı GR modellerinden esinlenerek üretilen ve Toyota Gazoo Racing yarış takımının temasını yansıtan GR Sport versiyonu, Corolla Sedan’a daha genç ve daha dinamik bir görüntü katıyor.

Corolla Sedan aynı zamanda Toyota’nın Doğu Avrupa pazarında sunacağı ilk GR Sport modeli olmasıyla da dikkat çekiyor. GR Sport’ta ön panjur, ayna kapakları, orta sütun ve yan eşiklerde kullanılan piyano siyahı renkler aracın sportif görünüşüne dikkat çekiyor. Aynı zamanda ön tamponun köşelerinde kullanılan C şekilli siyah çerçeveler de aracın ön kısmının daha geniş durmasını sağlamış. Özel olarak tasarlanan siyah alaşım jantlarda ise GR logosu jant göbeği kapaklarında yer alıyor. GR Sport versiyonunda 17 inç standart ve 18 inç opsiyon olarak iki farklı 10 kollu tasarım yer alıyor.

Corolla Sedan’ın, araca şık bir şekilde entegre edilen bagaj spoyleri ile ileriye taşınıyor. Arkada plakalığın üstünde siyah detay ve GR Sport logosu da aracın farklı bir versiyon olduğunu hissettiriyor. Sekiz renk seçeneği olan GR Sport’ta Dinamik Gri lansman rengi olarak öne çıkıyor. Corolla Sedan’da bir ilk olarak bi-tone seçeneği sunuluyor ve böylece tüm gövde renkleri, siyah tavan ile kombin etme imkanınız bulunuyor.

Aracın sportif detayları, kabinde siyah tavan, direksiyonda kullanılan şık dikişli deri kaplama, eşiklerdeki GR logolu fırçalı alüminyum gibi dokunuşlarla devam ediyor. Ayrıca spor ön koltuklar, entegre kafalıklarıyla birlikte hem sportifliği ileriye taşıyor hem de konfor sağlıyor. Siyah kumaş ve yüksek kaliteli sentetik deriyle kaplanan koltuklarda, kontrast yaratmak adına beyaz ve kırmızı dikişler kullanılmış. Toyota Corolla Sedan GR Sport müşterileri, opsiyon olarak bi-tone gövde renginin yanı sıra kabin ambiyans aydınlatma sistemini ve LED dış ışıklandırmayı da tercih edebiliyorlar.

Yeni model ülkelerdeki pazar şartlarına göre 1.8 litre hibrit ve 1.6 litre benzinli motorlarla satışa sunulacak. Bu modelin üretimi Kasım ayında başlayacak ve 2021’nin Ocak ayından itibaren Avrupa’daki showroomlardaki yerini alması planlanıyor.

 

İlginizi Çekebilir Posts

Next Post

Bir Cevap Yazın