Toyota, İngiltere’deki fabrikasına 292 milyon $’lık yatırım yaptı

0

İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden ayrılma haberleri Toyota’yı korkutmuşa benzemiyor. Japon üretici İngiltere’ye yatırım yapmaya devam ediyor.

TNGA platformu üzerinde otomobil üretmek amacıyla Derbyshire fabrikasına 292 milyon dolarlık yatırım yapan otomobil üreticisi, bu sayede Ada’daki rekabetçiliğini arttırmayı planlıyor.

Avrupa’da yer alan fabrikalarının küresel rekabet gücünü koruma hedefinde olan şirket, TNGA platformu imalatını bu bölgelerde de başlatma hedefinde. Yapılan bu yeniliklerin çalışanlarına ve tedarikçilerine olan güvenin göstergesi olduğunu belirten firma, üstün kalite ve daha yüksek verimlilik üzerinde odaklanmış durumda.

Tüm bu yatırıma rağmen, İngiltere’nin AB üyeliğinin önemine vurgu yapan Toyota’nın patronu, ‘’Bir şirket olarak Derbyshire’deki fabrikanın rekabet gücünü arttırmak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. İngiltere ve Avrupa arasında uygulanan tarife ve serbest piyasa ortamı, bu fabrikanın gelecekteki başarısı için büyük önem taşıyor’’ diye konuştu.

Bu yapılan yatırım programı yerel hükümet tarafından sağlanan 26 milyon dolarlık eğitim, araştırma, geliştirme ve tesisin geliştirilmesi için yapılan destek paketini de içeriyor.

Şimdilik güncel Prius ve CH-R modellerinde kullanılan TNGA platformunun, markanın gelecek on sene içerisinde üretmeyi planladığı tüm küreseller modellerin altyapısını oluşturması planlanıyor.

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın