Toyota kurumsal kimliğinde yenilenmeye gitti

Toyota, Avrupa pazarında kullandığı kurumsal kimliğinde değişikliğe gidiyor. Avrupa’da kullanacağı marka logosu ve tipografisi için yeni tasarıma geçiş yapan Toyota, yeni bir dönemi temsil eden değişim olduğuna dikkat çekiyor.

Genişleyen mobilite ürünleri ve servisleriyle sürekli olarak çeşitlenen müşteri tabanı etrafında geliştirilen yeni tasarım dili, tüm dijital ve fiziksel temas noktalarında akıcı bir tarz ortaya koyuyor. Toyota’nın yeni kurumsal kimliği sadeliği ön planda tutuyor.

Toyota’nın yeni marka tasarımı, Avrupa’da çok iyi bilinen Toyota yazısının yerine sade bir 2 boyutlu logo tasarımı olarak öne çıkıyor. Yeni logonun tüm iletişim noktalarında uygulanması planlanıyor. Mevcut logo ise araçlardaki yerini almaya devam edecek.

Yeni kurumsal kimlik aynı zamanda Toyota Type isimli yeni özel bir tipografiyle birlikte geliyor. Online ve offline olarak çok amaçlı kullanıma sahip olan tema, aynı zamanda şirketin Avrupa’da online bayilik için dijital olarak hazır olduğunu temsil ediyor.

İlginizi Çekebilir Posts

Next Post

Bir Cevap Yazın