Toyota Supra kamuflajlarından kurtuluyor

0

Toyota Supra, tanıtım tarihi yaklaşırken kamuflajlarından da kurtulmaya başladı. Toyota FT-1 konsepti baz alınarak üretilen aracın ön bölümünün daha geniş hava girişlerine sahip olduğunu görüyoruz. Yeni model ayrıca konsept modeldekine benzer LED farlara ve ön farların altında konumlandırılan hava girişlerini de sergilemekten  artık çekinmiyor.

Arka tarafa doğru ilerlediğimizde ise  aracın aerodinamik yan marşpiyelleri ve geniş arka çamurlukları göze çarpıyor. Yeni modelin kavisli tavanı ve arka çamurlukların önünde yer alan hava girişleri de dikkat çeken diğer ayrıntılar arasında.

Çekilen görüntülerde aracın arka bölümü karla kaplanmış olsa da sportif arka difüzör ve çift egzoz çıkışı kendisini ele veriyor. Ayrıca araçta entegre bir spoyler ve LED stop lambalarının olduğunu biliyoruz.10Uygulanan kamuflaj miktarı azalmış olsa da aracın bazı ayrıntıları hala gizemini koruyor. Önümüzdeki ay düzenlenecek olan Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilenecek olan ‘modern yarış otomobili konsepti’ ile yeni Supra hakkında daha fazla ayrıntılı bilgiye sahip olabileceğiz. Gelen haberler fuarda sergilenecek olan modelin Supra GRNM Racing Concept adı altında yer alabileceğini gösteriyor.

Üretim modelinin Cenevre Fuarı’nda sergilenecek olan konseptin izinden gitmesi beklenirken yapılan iddialara göre spor otomobil 349 beygir güç ve 500 Nm tork üreten 3.0 litrelik sıralı 6 silindirli motora ev sahipliği yapacak. Diğer bir iddiaa göre ise yeni Supra selefine göre daha kısa ve hafif bir yapıya sahip olacak ve sadece 1.496 kg’lık bir ağırlık ile gelecek.

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın