Vespa’dan elektrikli scooter: Elettrica

0

Vespa, elektrikli bir model üretmeyi planladıklarını açıklamasından yaklaşık 1 yıl son sonra Milan Motosiklet Fuarı’nda Elettrica modelini tanıttı.

Markanın ana şirketlerinden olan Pıaggio yeni modelin yaklaşık olarak 100 km menzile sahip olduğunu ve motosikleti tamamen şarj etmenin standart prizler ile 4 saat sürdüğünü açıkladı.

Piaggio ayrıca, yeni modelin bataryasının ömrünün 10 yıl olduğunu söylerken 1.000 şarj döngüsünün aracın bataryasının kapasitesini %80 seviyesine düşüreceğini belirtti.Vespa-Electtrica-1Tasarım olarak bakıldığında diğer modeller ile büyük benzerlik gösteren Elettrica sahip olduğu gümüş gri rengi ve parlak mavi ayrıntıları ile diğer versiyonlardan ayrılıyor. Müşteriler istedikleri takdirde bu rengin dışında 6 farklı renk seçeneğinden birini de tercih edebilecekler.

Gidonlar arasına yerleştirilen 4.3 inç boyutundaki TFT renkli gösterge tablosu motosiklet hakkındaki tüm önemli bilgileri sürücüsüne aktarıyor. Sahip olduğunu Bluetooth teknolojisi ile kullanıcılarına telefonlarını bu ekranla eşleştirme imkanı sunan model bu sayede sürücülerin gelen mesaj ve aramalarını görmelerini sağlıyor.

Vespa Elettrica’nın bayilerdeki yerini almasından kısa bir süre sonra ise Elettrica X adı verilen hibrit bir modelin de yollara çıkması planlanıyor. Bu modelin menzili ise 200 km olarak açıklandı.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın