Volkswagen’den hibrit hot-hatch modeller görebiliriz

0

Elektrikli araç teknolojisinin gelişmesinin ve yaygınlaşmasının uzun yıllar alacağının farkında olan Volkswagen, bir yandan elektrikli araçlarını tanıtırken bir yandan da hibrit modellere yönelmek istiyor. Alman marka bu bağlamda çeşitli hot-hatch modellerini hibritleştirmenin planlarını yapıyor.

Gelen bilgilere göre şirketin üst düzey yöneticileri, bu hibrit hatchback modellerin elektrikli araçlara geçişte önemli bir adım olacağını ve müşterilere elektrikli araçların avantajlarını gösterme konusunda yardımcı olabileceğini düşünüyor.

Autocar’ın yaptığı habere göre adı açıklanmayan bir yönetici, ‘‘İnsanların bir anda elektrikli araçları kullanmaya başlamasını beklemiyoruz, bu on yıllar alacak bir süreç. Ve bu geçiş sürecinde seçeneklerin neler olduğunu müşterilere adım adım göstererek onlara yardım etmeliyiz.’’ ifadelerini kullanarak elektrikli araçlara geçişin bir anda gerçekleştirilemeyeceğini ortaya koydu.VW-Group-Hybrid-Hot-Hatches-2VW Grubu’nun hibrit güç ünitesinin sunacağı ilk modellerden birinin de yeni nesil Skoda Fabia vRS olacağı düşünülüyor. Skoda CEO’su Bernhard Maier, yeni nesil modelin piyasaya sunulmasına henüz birkaç yıldan fazla olmasına rağmen modelin hibritleştirilmesinin mantıklı bir karar olacağını belirtti.

Bu yılın başında ortaya çıkan haberler yeni nesil Volkswagen Golf GTI modelinde de hibri ünitenin kullanılabileceğini ortaya koymuştu. Eğer söylentiler doğruysa, yeni nesil Golf GTI’da 2.0 litrelik turbo beslemeli motora eşlik edecek olan 48V’lik elektrikli bir ünite görebiliriz.

 

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın