Volkswagen’in yeni elektrikli modelinin eskizleri yayınlandı

0

Bu ayın başında Volkswagen’in elektrikli otomobili hakkında ön bilgi veren fotoğraflar yayınlanmıştı, şimdi ise Alman üretici aracın eskizlerini paylaştı. Arka kapıları sürgülü olarak tasarlanan 5 kapılı hatchback formlu aracın Paris Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkması bekleniyor.

Konsept otomobilin çıkıntılı arka tavan çizgisi, aracın bagaj kapağı ve yenilikçi stop lambalarına kadar uzanıyor. İlk bakışta aracı BMW i3 ve Tesla’nın çıkacak olan yeni otomobili Model 3’ün bir karışımı olarak değerlendirebiliriz.

2019’da yollara çıkması planlanan aracın menzilinin 400 ile 480 km arasında olacağı belirtiliyor. Şarj süresinin sadece 15 dakika olacağı söylenen elektrikli otomobilin çelik bir gövdeye sahip olması bekleniyor.

Bu model Volkswagen’in tasarlanan 5 elektrikli modelinden 2.si olacak. Emisyon skandalının ardından marka fosil yakıtlardan uzaklaşmaya karar veren Alman otomobil üreticisi, bu hatchback modelinin ardından bir crossover, lüks bir sedan ve spor araba üretmeyi planlıyor. Markanın MPV modeli ise hatchback versiyondan önce çıkacak ve Budd-e konseptinden ilham alınarak üretilecek.

Volkswagen 2025 yılına kadar 1 milyon elektrikli otomobil satma hedefinde.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın